Stalo sekvěten 2020

Krádež v prodejně potravin

V 10.16 byla hlídka po přijatém oznámení vyslána do místní prodejny potravin, kde byl přistižen při krádeži zboží neznámý muž. Na místě strážníci ztotožnili osmatřicetiletého muže z Uherského Hradiště, kterému byla následně za spáchanou krádež uložena příkazová pokuta.

13.5.2020

Opilý muž pohybující se v kolejišti

V 12.30 bylo na služebně Městské policie přijato telefonické oznámení výpravčího, že na vlakovém nádraží v Kyjově se pohybuje v kolejišti podnapilý muž. Hlídka na místě zjistila šestasedmdesátiletého muže z Brna. Tento díky opilosti nestihl nastoupit do vlaku, který mu ujel a on se poté zmateně pohyboval po kolejích. Muž byl doprovozen na lavičku a řádně poučen kde se smí a nesmí pohybovat. Posléze nastoupil do vlaku a odjel domů.

5.5.2020

Krádež v Kauflandu

V 17.36 byla po přijatém oznámení vyslána hlídka do OD Kaufland, kde ostraha chytila při krádeži zboží neznámého muže. Tento devětačtyřicetiletý muž odcizil zboží v celkové hodnotě 80,- Kč. Za spáchaný přestupek byl následně odměněn uloženou příkazovou pokutou.

4.5.2020

Dopravní nehoda

Krátce po 13 hodině došlo na ulici Nětčická k dopravní nehodě, kdy pětapadesátiletá řidička při snaze zaparkovat narazila do vozidla stojícího před ní. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění, vznikla pouze škoda na vozidlech. Strážníci na místě usměrňovali provoz po celou dobu šetření nehody.

3.5.2020

nehoda nehoda nehoda nehoda

na začátek stranyduben 2020

Ležel na chodníku

V 18.42 bylo přijato telefonické oznámení, že na ulici Janáčkova leží na chodníku muž v bezvládném stavu. Na místě strážníci nalezli spícího jednašedesátiletého muže z Kyjova, který byl již od prvního pohledu po probuzení v silně podnapilém stavu. Toto potvrdila i jeho následná snaha vysvětlit strážníkům, jak se vlastně na zemi objevil, a posledním důkazem byla provedená dechová zkouška, která naměřila hodnotu 3,64 promile alkoholu. Opilý muž byl postaven na nohy, řádně poučen a odeslán směrem k domovu. Celá věc bude dořešena po vystřízlivění.

30.4.2020

Zadržen při výrobě pervitinu a nalezení osoby v pátrání

V 13.13 byla provedena kontrola chatové oblasti v Kyjově, při níž byla v jedné z chatek nalezena skupina podezřelých osob. Mezi touto skupinou se nacházel třiačtyřicetiletý muž, který byl přistižen přímo při výrobě pervitinu. V chatce byla dále nalezena šestnáctiletá dívka, po které již nějakou dobu usilovně pátrala Policie ČR. Všichni přítomní byli zadrženi a na místo byla ihned přivolána Policie ČR, která si dotyčné převzala, zabezpečila veškeré chemikálie k výrobě pervitinu, které se v chatce nacházely, a celou věc nyní dále šetří.

28.4.2020

Muž sedící na kolejích

V 10.58 vyjeli po přijatém oznámení strážníci ve spolupráci s Policií ČR do Boršova, kde se měl nacházet muž sedící na kolejích. Po okamžitém příjezdu na místo začalo pátrání. Výše uvedeného muže se naštěstí podařilo dohledat včas a z kolejiště ještě před příjezdem vlaku odtáhnout, působil velmi zmateně. Celou věc si následně převzala k dořešení Policie ČR.

25.4.2020

Fyzické napadení členů rodiny

Ve 22.10 byla poskytnuta součinnost Policii ČR při dohledu nad agresivním mužem z Ostravy, který se při návštěvě rodiny ve Ždánicích opil a začal fyzicky napadat ostatní členy rodiny. Muž byl převezen na ošetření do nemocnice v Kyjově a následně putoval do cely v Hodoníně.

21.4.2020

Tvrdý spánek

V 15.22 bylo na služebně Městské policie přijato oznámení od řidiče autobusu, že právě přijel na autobusové nádraží do Kyjova a po vystoupení všech osob mu zůstal uvnitř autobusu nezvaný host v podobě velmi tvrdě spícího muže, který dle jeho slov nejde probudit. Hlídka po příjezdu na místo zjistila známého problémového alkoholika z Kyjova. Po chvíli snažení o probuzení došlo ze strany muže k procitnutí, vyskočení na nohy a okamžitému opuštění autobusu.

19.4.2020

Podnapilý muž bez roušky

V 07.10 bylo přijato telefonické oznámení, že se na ulici Kollárova pohybuje pravděpodobně podnapilý muž, který navíc nemá ani roušku na obličeji. Při následné kontrole dotyčného, jímž byl čtyřiašedesátiletý muž z Vřesovic, bylo zjištěno, že je v silně podnapilém stavu a pod tíhou alkoholu se sotva udrží na nohou. V průběhu řešení situace byl k hlídce velmi arogantní, vulgární a rovněž si odmítal nasadit roušku. Z tohoto důvodu byla muži uložena příkazová pokuta v maximální možné výši. Poté byl z místa vykázán a odeslán k domovu.

7.4.2020

Opilý ležel na schodišti

V 13.12 bylo přijato telefonické oznámení, že na sídlišti Zahradní leží v jednom z panelových domů muž v bezvládném stavu na schodišti a na nic nereaguje. Na místě strážníci nalezli padesátiletého muže z Kyjova v silně podnapilém stavu. Po probuzení a řádném poučení byl opilec převezen na ošetření do nemocnice. Celá věc bude posléze dořešena.

2.4.2020

Odcizil láhev vodky

V 07.43 bylo přijato oznámení z prodejny Lidl, že ostraha chytila zloděje. Na místě byl hlídkou ztotožněn dvaašedesátiletý muž ze Žádovic, který odcizil láhev vodky. Za spáchaný přestupek byla muži na místě uložena příkazová pokuta.

1.4.2020

na začátek stranybřezen 2020

Agresivní pacient s podezřením na KORONAVIRUS

V 21.14 bylo přijato telefonické oznámení z nemocnice Kyjov, že jim utekl velmi agresivní pacient, který má navíc podezření na koronavirus. Hlídka téměř ihned dorazila do nemocnice, kde se naštěstí tohoto agresivního šestadvacetiletého narkomana s podezřením na koronavirus podařilo zadržet ještě před útěkem z areálu nemocnice. Poté byl předán zpět na infekční oddělení, odkud utekl.

26.3.2020

Zadržení osoby v pátrání

V pravé poledne bylo přijato telefonické oznámení, že se na autobusovém nádraží nachází skupina osob bez roušek. Při následném řešení této situace bylo zjištěno, že se v této skupině nachází žena, která je osobou, po níž Policie ČR vyhlásila pátrání. Z tohoto důvodu byla žena následně zadržena a posléze předána do rukou Policie ČR.

24.3.2020

Potyčka mladíků

V 15 hodin byla na žádost Policie ČR vyslána hlídka na autobusové nádražní, kde mělo docházet k potyčce dvou mladíků. Na místě hlídka nalezla dvaadvacetiletého mladého muže z Nechvalína a jeho dvacetiletého soka z Hodonína. Oba byli na místě uklidněni. Potyčka neboli jejich vzájemné přetahování bylo způsobeno hádkou o mobil. Mladíci byli následně důrazně poučeni o slušném chování a z místa vykázáni.

22.3.2020

Po odcizení několika balení salámů se dal na útěk

V 16.46 bylo přijato telefonické oznámení z prodejny Lidl, že jim před chvílí neznámý muž odcizil několik balení salámů a dal se na útěk. Snaha o útěk ovšem neměla dlouhého trvání, jelikož byl tento zlodějíček nalezen a zadržen vzápětí přímo před prodejnou. Při následné kontrole obsahu jeho batohu, který měl u sebe, bylo nalezeno další odcizené zboží. Za krádež byla jednatřicetiletému muži z Koryčan na místě uložena příkazová pokuta.

18.3.2020

Krádež tužky na obočí

V 10.25 byli po přijatém oznámení vysláni strážníci do OD Kaufland, kde ostraha chytila ženu, která odcizila tužku na oči. Na místě byla celá věc vyřešena uloženou příkazovou pokutou.

18.3.2020

Řízení vozidla pod vlivem alkoholu

V 14.21 bylo přijato telefonické oznámení, že na sídlišti U Vodojemu stojí již delší dobu vozidlo zaparkované přímo v křižovatce a jeho řidič téměř na nic nereaguje. Hlídka na místě vyzvala řidiče k vystoupení z vozidla. Při následném pokusu o vystoupení z vozidla se muž nebyl schopen udržen na nohou a prakticky ihned upadl na zem, přičemž si rozbil obočí. Toto vše bylo způsobeno vysokou hladinou alkoholu v krvi, která byla prokázána při následném ošetření muže v nemocnici. Věc si posléze převzala k dalšímu šetření Policie ČR.

17.3.2020

Během chvíle dvě krádeže ve stejné prodejně

V 14.30 byli strážníci po přijatém oznámení vysláni do prodejny Lidl, kde ostraha chytila muže, který přes pokladnu pronesl odcizenou lahev alkoholu. Jednalo se o třiašedesátiletého muže ze Žádovic, jenž byl za spáchanou krádež odměněn uloženou příkazovou pokutou.


V době řešení výše uvedeného muže navštívil prodejnu jiný čtyřiačtyřicetiletý zloděj, který rovněž dostal chuť na lahev alkoholu a tuto odcizil. Ani tomuto muži krádež neprošla a byl chycen. Následně se ale ke krádeži odmítal doznat a tvrdil, že nic neprovedl. Z tohoto důvodu byla celá věc postoupena i se všemi důkazy k dořešení příslušnému správnímu orgánu.

15.3.2020

Opilec

V 20.15 bylo přijato oznámení, že na ulici Havlíčkova leží na zemi neznámý muž. Hlídka na místě zjistila podnapilého osmapadesátiletého muže z Věteřova, který si chodník pravděpodobně spletl se svojí postelí a usnul. Muž byl probuzen, řádně poučen a poté z místa vykázán. Věc bude posléze dořešena.

14.3.2020

V silné opilosti byl převezen na záchytnou stanici

V 18 hodin bylo přijato telefonické oznámení, že na ulici U Sklepů leží na zemi v bezvládném stavu nějaká osoba. Na místě byl posléze zjištěn jednašedesátiletý muž z Uherského Hradiště, který byl v silné podnapilosti. Provedenou dechovou zkouškou u něj byla naměřena hodnota 2,69 promile. Při následném řešení situace začala u tohoto opilce vzrůstat agresivita, což nemělo za následek nic jiného než odvoz na záchytnou stanici do Brna za doprovodu jednoho ze strážníků.

13.3.2020

Dopravní nehoda autobusu a osobního vozidla

V 22.30 došlo na ulici Dobrovského ke srážce osobního automobilu s autobusem. Alkohol nebyl ani u jednoho z řidičů prokázán a rovněž nedošlo ani k žádnému závažnému zranění. Celou věc si následně k dalšímu šetření převzala i se všemi zjištěnými skutečnostmi Policie ČR.

11.3.2020

Naboural do zábradlí na mostku

V 08.12 došlo na ulici Dobrovského k dopravní nehodě nákladního automobilu, který při průjezdu přes most narazil do železného zábradlí a toto poničil. Následně se řidič ukrajinské národnosti rozhodl z místa nehody ujet. Toto se mu ovšem nepodařilo, jelikož jej hlídka zastavila nedaleko místa nehody. Poté se k nehodě dobrovolně přiznal a celá věc byla předána k dořešení dopravní Policii ČR.

6.3.2020

Opilec usnul na chodníku

Krátce před 16 hodinou vyjeli strážníci na ulici Kollárova, kde se nacházel muž bezvládně ležící na chodníku. Na místě strážníci zjistili známého problémového alkoholika z Kyjova, který měl opět svoji hladinku a na chodníku usnul. Po probuzení a řádném poučení byl odeslán směrem k domovu. Věc bude po vystřízlivění dořešena.

2.3.2020

Krádež elektrokoloběžky

V 20.40 se na služebnu dostavil muž z Kyjova s oznámení, že mu před chvílí neznámý pachatel odcizil elektrokoloběžku a ujel na ní. Věc byla následně předána i se všemi zjištěnými skutečnostmi z kamerového systému k dalšímu šetření Policii ČR.

1.3.2020

na začátek stranyúnor 2020

Páteční kontrola barů

Jak je již zvykem, tak i tento pátek probíhala pravidelná kontrola barů a nalévání alkoholu mladistvým. Dále byl prováděn dohled nad dodržováním nočního klidu a veřejného pořádku nejen v okolí nočních podniků.

28.2.2020

Krádež v OD Kaufland

V 17 hodin bylo přijato telefonické oznámení z OD Kafland, že ostraha chytila při krádeži zboží neznámého muže. Na místě byl hlídkou ztotožněn pětačtyřicetiletý muž z Vlkoše, kterému byla za spáchanou krádež na místě uložena příkazová pokuta.

18.2.2020

Agresivní opilec skončil na záchytce

V 18.20 vyjeli strážníci na ulici Dobrovského, kde se nacházel muž ležící na chodníku. Na místě bylo zjištěno, že toto počínání je způsobeno jeho silnou podnapilostí. Opilec byl hlídkou probuzen a to se mu moc nelíbilo. Na strážníky začal být ihned vulgární a rovněž začala vzrůstat i jeho agresivita. Z tohoto důvodu byl poté převezen za doprovodu jednoho ze strážníků na záchytnou stanici do Brna.

17.2.2020

Útěk pacientky v bačkůrkách a županu

V 18.20 bylo na služebně Městské policie přijato telefonické oznámení z nemocnice Kyjov, že jim před chvílí utekla těsně před ošetřením devětatřicetiletá pacientka, která se nyní pohybuje po Kyjově oděná pouze v županu a bačkůrkách. Jelikož v daný okamžik naštěstí neběhalo po Kyjově více stejně oděných žen, tak strážníkům netrvalo dlouho a pacientku nalezli po chvíli nedaleko nemocnice. Posléze si ji vyzvedla přivolaná sanita, která ji odvezla zpátky do nemocnice, kde bylo ošetření dokončeno.

16.2.2020

Zraněný opilec odpočíval pod lavičkou

Krátce před 12 hodinou byla po přijatém oznámení vyslána hlídka na autobusové nádraží, kde se nacházel bezvládně ležící muž pod lavičkou na nástupišti. Na místě byl zjištěn známý problémový opilec, který pod lavičkou ležel spolu s prázdnou půllitrovou lahví rumu. Nebyl schopný pohybu ani souvislé komunikace a na strážníky pouze mrkal. Jelikož u něj bylo zjištěno zranění v oblasti hlavy, byla na místo přivolána sanita, která jej následně odvezla na ošetření do nemocnice.

16.2.2020

Krádež v Kauflandu

Ve 13 hodin bylo přijato telefonické oznámení z prodejny Kaufland, že ostraha chytila zloděje při pokusu o krádež zboží. Na místě byl hlídkou ztotožněn pětačtyřicetiletý muž z Bukovan, kterému byla za spáchaný přestupek posléze uložena příkazová pokuta.

9.2.2020

Krádež zboží v OD Kaufland

Krátce před 21 hodinou byla po přijatém oznámení vyslána hlídka do OD Kaufland, kde ostraha chytila při krádeži zboží neznámého muže. Celková hodnota odcizeného zboží se vyšplhala na 1 100,- Kč. Jelikož jednatřicetiletý muž z Koryčan odmítal po příjezdu strážníků jakkoliv spolupracovat, byla celá věc následně předána k dořešení příslušnému správnímu orgánu, kde jej pokuta nemine.

7.2.2020

Náhlé zdravotní potíže

V 09.35 byl při kontrole autobusového nádraží zpozorován muž, u něhož se projevily náhlé zdravotní potíže. Na místo byla z tohoto důvodu ihned přivolána sanita RZS, která jej odvezla na ošetření do nemocnice.

7.2.2020

Usnul na chodníku

V 05.05 bylo přijato telefonické oznámení, že na ulici Jungmannova leží na chodníku muž v bezvládném stavu. Na místě byl hlídkou zjištěn podnapilý dvaasedmdesátiletý muž z Nenkovic, který se na chodníku rozhodl nabrat síly na náročnou cestu domů. Opilý muž byl probuzen, řádně poučen a následně odeslán k již zmíněnému domovu. Věc bude po vystřízlivění dořešena.

6.2.2020

Nadýchala neuvěřitelných 4,7 promile

V 14.15 byla po přijatém oznámení vyslána hlídka na ulici Nerudova, kde se nacházela bezvládně ležící žena na chodníku, která nebyla schopna chůze ani souvislé komunikace. K místu byla následně přivolána sanita RZS, která podnapilou padesátiletou ženu odvezla na ošetření do nemocnice. Následně u ní bylo zjištěno, že hladina alkoholu dosáhla až na hodnotu neuvěřitelných 4,7 promile. Lékaři ženu hospitalizovali a v nemocnici si ji poté nechali na pozorování.

5.2.2020

Opilý vnuk demoloval byt prarodičů

V 22.37 bylo přijato telefonické oznámení postarší paní bydlící na ulici Tyršova, že se před chvílí vrátil domů její vnuk, který je v silně podnapilém stavu a začal demolovat byt. Po okamžitém příjezdu strážníků na místo byl sedmadvacetiletý muž uklidněn. Naštěstí nedošlo k žádnému fyzickému napadení prarodičů. Provedenou dechovou zkouškou mu byla naměřena hodnota 1,67 promile alkoholu. Muž byl následně převezen na ošetření do nemocnice a poté jeho cesta směřovala za doprovodu jednoho ze strážníků na záchytnou stanici do Brna, kde přenocoval.

4.2.2020

na začátek stranyleden 2020

Agresivní host

V 23.43 byla na žádost Policie ČR vyslána hlídka do místního baru, kde se nacházel agresivní host, který slovně napadal a urážel ostatní přítomné návštěvníky. Po příjezdu hlídky na místo byl opilý muž uklidněn, poučen a následně z baru vykázán.

29.1.2020

Napadení na autobusovém nádraží

V 18.20 byla hlídka na žádost Policie ČR vyslána na autobusové nádraží, kde mělo dojít k potyčce mezi několika mladíky. Na místě zjištěna známá problémová skupina mladíků, kteří se rozhodli po posilnění alkoholem poměřit své síly. Následně bylo zjištěno, že nakonec došlo pouze k drobným strkanicím, ale žádné fyzické napadení se neuskutečnilo. Všichni důrazně poučeni a z místa vykázáni.

25.1.2020

Krádeže v OD Kaufland

V 8.30 byli po přijatém oznámení vysláni strážníci do OD Kaufland, kde ostraha chytila při krádeži muže, který odcizil brýle v celkové hodnotě 149,- Kč. Jednalo se o šestačtyřicetiletého muže z Brna, který byl následně za spáchaný přestupek odměněn na místě uloženou příkazovou pokutou.


Další krádež na sebe nenechala dlouho čekat. Opětovné oznámení z prodejny Kaufland přišlo v 11.35. Tentokrát byla při krádeži rtěnky přistižena třiapadesátiletá žena z Chomutova. Jako v předchozím případě, byla i tentokrát celá věc vyřešena uloženou příkazovou pokutou.

20.1.2020

Opile se a usnul poblíž silnice

V 17.12 bylo přijato telefonické oznámení, že na ulici Brandlova leží kousek od silnice muž v bezvládném stavu a již delší dobu se nehýbe. Na místě strážníci zjistili silně podnapilého šedesátiletého muže z Kyjova, který měl navíc krvavé zranění v obličeji. Z tohoto důvodu byla na místo přivolána sanita RZS, která zraněného muže následně odvezla na ošetření do nemocnice. Věc bude po vystřízlivění dořešena.

15.1.2020

Hádka a následná fyzická potyčka

V 22.50 bylo na služebně Městské policie přijato telefonické oznámení, že v jednom z bytů na sídlišti Za Stadionem dochází k hádce partnerů, která vyvrcholila vzájemným fyzickým napadením. Hlídka po okamžitém příjezdu na místo dotyčnou dvojici uklidnila. Při následném řešení ze situace vyplynulo, že podobné stavy jsou u výše uvedené dvojice pravidelné. Ani jeden z páru nechtěl věc dále řešit. Uvedli, že se vlastně nic nestalo. I tak bylo doporučeno mírně podnapilému muži jít na čerstvý vzduch a nechat přítelkyni chvíli o samotě, což posléze učinil.

14.1.2020

Potyčka v místním baru

V 04.36 byla na žádost Policie ČR vyslána hlídka do místního baru, kde docházelo k potyčce podnapilých mladíků. Na místě byla situace následně uklidněna a všichni přítomní byli posléze předáni do rukou Policie ČR, která bude celou věc dále šetřit. K žádnému zranění při této potyčce naštěstí nedošlo.

11.1.2020

Tři krádeže během jednoho dne

Nejprve bylo v 10.26 přijato telefonické oznámení z prodejny Penny, kde byl ostrahou přistižen při krádeži láhve rum dvaašedesátiletý muž ze Žádovic. Tento neponaučitelný muž, jemuž nejsou podobné krádeže cizí, byl následně na místě vyřešen uloženou příkazovou pokutou.


Další výjezd po přijatém oznámení směřoval v 11.46 do OD Kaufland, kde ostraha přistihla při krádeži deodorantu sedmapadesátiletou ženu z Domanína. Tato se po příjezdu hlídky ke všemu doznala a poté jí byla uložena příkazová pokuta.


Poslední krádež tohoto dne se uskutečnila v 12.45 a to opět v prodejně Kaufland. Zde byl tentokrát řešen padesátiletý muž z Nesovic, který odcizil baterie v celkové hodnotě 40,- Kč. Věc byla jako v předešlých případech vyřešena uloženou příkazovou pokutou.

10.1.2020

Dopravní nehoda

V 17.45 došlo na ulici Svatoborská k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Nehoda se obešla bez závažnějších zranění. Strážníci na místě usměrňovali provoz a odkláněli dopravu po celou dobu šetření této nehody.

9.1.2020

Krádež v OD Kaufland

V 18 hodin byli po přijatém oznámení vysláni strážníci do OD Kaufland, kde ostraha chytila neznámou dívku, která odcizila tužku na oči v celkové hodnotě 70,- Kč. Na místě hlídka ztotožnila třiadvacetiletou slečnu ze sousedního Slovenska, které byla za spáchanou krádež následně uložena příkazová pokuta.

5.1.2020

Opilí vandalové

V 18.30 bylo na služebně Městské policie přijato několik telefonních oznámení, že přes ulici Vrchlického právě prochází skupina velmi podnapilých mladíků, kteří neustále vulgárně vykřikují a jako zábavu si našli kopání do popelnic a zaparkovaných vozidel. Po okamžitém příjezdu hlídky na místo byla výše uvedená skupina nalezena a zastavena u nádraží ČSAD. Při následném řešení této situace se opilý mladíci odmítali přiznat a vše popírali. Naštěstí zde bylo mnoho svědků, kteří tuto lež vyvrátili a tak museli mladí dvacetiletí muži s pravdou ven. Věc byla následně předána k dořešení příslušnému správnímu orgánu.

4.1.2020

První novoroční krádež

K první novoroční krádeži došlo v prodejně Kaufland, kde byl ostrahou polapen devětatřicetiletý muž, jenž odcizil hračku v celkové hodnotě 109,- Kč. Za spáchaný přestupek byla muži následně uložena příkazová pokuta.

4.1.2020

Vyhrožoval sousedům

V 17 hodin byli strážníci vysláni na žádost Policie ČR do bytového domu na ulici Nětčickou, kde se nacházel muž, který vyhrožoval svým sousedům i své vlastní babičce, u které zde bydlí, že je všechny zabije. Hlídka po okamžitém příjezdu na místo ve spolupráci s Policií ČR známého problémového mladíka uklidnila. Dle výpovědi všech přítomných se podobné situace ze strany mladíka opakují pravidelně. Původcem jeho chování je špatný psychický stav, kterým si již delší dobu prochází. Celou věc nyní dále řeší Policie ČR.

1.1.2020


Šťastný Nový rok a jen samé dobré zprávy v roce 2020 Vám všem přeje Městská policie Kyjov.

PFko

1.1.2020

na začátek strany


NAVRCHOLU.cz

Obsah strany:

květen 2020

duben 2020

březen 2020

únor 2020

leden 2020

Městská policie Kyjov
Město Kyjov
O nás Prevence Doprava Psi Kontakty Fotogalerie Ztráty a nálezy Stalo se Aktuálně
2016         2017         2018         2019         2020        

Stránky Městské policie Kyjov. Aktuální informace budou uváděny v sekci aktuálně. Správce Tomáš