Stalo se


Úspěšný rok 2014

hodně zdraví a spokojenosti
přeje Městská policie Kyjov.Prosinec 2013

Silvestr

Poslední den v roce se pořádalo několik akcí, při kterých Městská policie Kyjov pomáhala pořadatelům nebo zajišťovala zdárný průběh.

- Ve 12 hodin se pořádala poslední cyklovyjížďka v roce 2013, jejíž účastníky strážníci doprovázeli a zajišťovali bezpečný průběh.
cyklovýšlap cyklovýšlap   více fotografií  >>


- V odpoledních hodinách se konala Guláš párty a později silvestrovský ohňostroj. Při těchto akcích strážníci dohlíželi na bezpečnost a pořádek, kapsáře a známé problémové osoby.

31.12.2013

Štěpánský běh

Jako každý rok, pořádal se i letos v Kyjově Štěpánský běh. Trochu netradičně byl start a cíl závodu na ulici Komenského před gymnáziem. Strážníci dohlíželi na zdárný průběh závodu a pořadatelům pomáhali regulovat dopravu. Více na stránkách ŠTĚPÁNSKÝ BĚH.

26.12.2013

Manželské neshody

V 6.30 byli strážníci přivoláni k manželské hádce na ulici Brandlova. Viditelně podnapilý manžel se dobýval do domu k manželce, se kterou je v rozvodovém řízení. Situace byla zklidněna a muži bylo doporučeno vše řešit ve střízlivém stavu s upozorněním, že by mohl být z domácnosti vykázán.

26.12.2013

Bezdomovec v nemocnici

Ve 20.30 byli strážníci přivoláni do nemocnice, kde se v čekárně interního oddělení nachází nějaký bezdomovec, který se nechová slušně. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o známého opilce ze Sobůlek, který kolem sebe odhazoval odpadky. Za dohledu strážníků odpadky po sobě uklidil a poté byl vyprovozen na autobus.

25.12.2013

Vánoční dáreček

V pravé poledne bylo strážníkům oznámeno, že v městském parku na lavičce leží podivný, odpudivě působící muž. Tento má nekoordinované škubavé pohyby. Na místě byl zjištěn známý jedenatřicetiletý narkoman z Čejče. Tento zdravotně v pořádku, jen si aplikoval, jak sám uvedl, opravdu kvalitní "matroš" . Hlídka jej z místa vykázala a on se mátožně vydal na vánoční obchůzku města, kde se jej ujali jeho kamarádi.

24.12.2013

vánoční fet vánoční fet

Opilec na vozovce

Ve 21.30 bylo strážníkům oznámeno, že před barem Angel leží na zemi nějaký opilec. Nejdříve ležel přímo na silnici a oznamovatel jej odtáhl mimo vozovku. Na místě byl zjištěn čtyřicetiletý muž z Dubňan. Tento ve stavu opravdu silné opilosti, kdy nebyl schopen stát, neschopen komunikace a pomočený. Na místo byla proto přivolána sanita RZS, která muže převezla na vyšetření do nemocnice, kde mu bylo naměřeno 4,63 promile!!! V následujících dnech bude muž předvolán k dořešení svého chování.

23.12.2013

Chtěl do auta

Ve 20 hodin se na služebnu Městské policie dostavil pětaosmdesátiletý muž z Kyjova, který oznámil, že před okamžikem, když zastavil s vozidlem před přechodem a dával přednost mladíkovi, tento se pokusil otevřít zadní dveře jeho vozidla. Oznamovateli se podařilo z místa odjet, aniž by se mladík do auta dostal. Byla okamžitě provedena kontrola okolí dle popisu. Následně byl v restauraci na ulici Dobrovského nalezen sedmadvacetiletý muž z Kyjova, který popisu odpovídal. Věc byla k dalšímu šetření předána Policii ČR.

22.12.2013

Konflikt na ubytovně

Krátce před 23 hodinou byli strážníci přivoláni na městskou ubytovnu, kde má docházet ke konfliktu mezi dvěma ubytovanými. Na místě byla zklidněna situace mezi ubytovanou ženou a opilým mužem. Tento byl pro porušení ubytovacího řádu z ubytovny vykázán. V dalších dnech bude ve spolupráci se sociálním kurátorem dořešen.

21.12.2013

Krádež stromu

Ve 14 hodin byli strážníci přivoláni do Boršova, kde 4 muži mají řezat na klády starý vyvrácený topol a chtějí si jej odvézt. Dle oznamovatele, se jedná o jeho pozemek, proto je strom jeho. Strážníci na místě situaci zdokumentovali, zjistili všechny přítomné a svědky. Po ověření všech skutečností bude věc dále řešena.

21.12.2013

Potyčka u Clubu

Krátce po půlnoci bylo strážníkům oznámeno, že před diskotékou Club 596 dochází k potyčce mezi návštěvníky. Na místě bylo zjištěno, že došlo k verbálnímu a poté i fyzickému konfliktu mezi mužem z Moravan a mladíkem z Vracova. Strážníci situaci pouze zklidnili, protože mládenci si vše stačili už "vyříkat".

20.-21.12.2013

Opilec

Ve 22.30 byl kamerovým systémem zpozorován opilý muž, který se nejdříve potácel a poté upadl na zem. Sám se již nezvedl, proto byla na místo přivolána hlídka strážníků, která zjistila, že se jedná o devětačtyřicetiletého muže ze Svatobořic, který využívá pohostinnosti Kyjova v jedné z místních ubytoven. Strážníci jej tam doprovodili a jeho jednání bude po vystřízlivění dořešeno.

20.12.2013

Zkratkou přes střechu

Krátce před půlnocí bylo strážníkům telefonicky oznámeno mužem z Boršova, že zde někdo ruší noční klid a navíc slyší podivné zvuky ze střechy. Po příjezdu na místo strážníci na místě nalezli oznamovatele, který na zemi držel údajného viníka. Tento měl dle svědků lézt po střeše a přitom shodil i několik kusů střešní krytiny. Pachatelem byl zjištěn opilý sedmatřicetiletý muž z Kyjova, který se vracel z nedaleké firemní oslavy konce roku. Nyní jej oslava zřejmě přijde draho, protože kromě náhrady škody jej čeká i pokuta.

18.12.2013

poškozená střecha poškozená střecha

Opilec na cyklostezce

O půlnoci bylo na služebně přijato oznámení, že poblíž Clubu 596 se na vozovce nachází ležící muž, který se při pádu udeřil do hlavy. Hlídkou na místě zjištěn silně opilý muž z Kyjova. Tento nebyl schopen mluvit, a proto byla přivolána rychlá záchranná služba, která jej převezla na ošetření do nemocnice.

13. - 14.12.2013

Opilý muž

V 01.07 byl hlídkou na ulici Žižkova spatřen muž bezvládně ležící na zemi. Jednalo se o šestašedesátiletého pána z Kyjova ve značně opilém stavu, který si stěžoval na bolest celého těla. Při provedení dechové zkoušky přístroj ukázal 1,32 promile alkoholu v krvi. Z důvodu podezření na možné zranění byla na místo přivolána rychlá záchranná služba, která muže odvezla na ošetření do nemocnice. Věc bude s mužem dořešena po vystřízlivění.

12.12.2013

Agresivní vandal

V 22.21 bylo na služebnu Městské policie oznámeno, že na ubytovně Trifin někdo zdemoloval vstupní dveře. Dle svědků se jednalo o místního problémového mladíka, který poté odjel s vozidlem taxi do baru FLY. Zde pokračoval v agresivitě a demoloval zařízení baru. Hlídka za pomoci Policie ČR mladíka i jeho další kamarády posilněné alkoholem uklidnila. Dechová zkouška u mladého muže ukázala 3.02 promile alkoholu. Věc převzala Policie ČR k dalšímu šetření.

9.12.2013

Úmrtí

V 10.21 vyjela hlídka po oznámení na ubytovnu Havlíčkova. Zde po delší dobu nevycházela z pokoje třiačtyřicetiletá žena, přičemž měla vstupní dveře zamčené zevnitř. Z tohoto důvodu byli na místo přivoláni hasiči a následně i Policie ČR. Po otevření pokoje byla žena nalezena, bohužel již nevykazovala žádné známky života. Věc si poté převzala Policie ČR.

9.12.2013

Kradl dioptrické brýle

V 10.38 bylo přijato oznámení, že v OD Kaufland přistihla ostraha muže při krádeži dioptrických brýlí v hodnotě 169 Kč. Tento byl hlídkou ztotožněn jako šestapadesátiletý muž z Kyjova. Věc vyřešena udělením pokuty ve výši 1000 Kč.

8.12.2013

Neschopen pohybu

V 21.35 bylo na služebnu oznámeno, že na ul. Vrchlického se nachází muž ležící na zemi. Hlídkou na místě ztotožněn značně opilý jednatřicetiletý narkoman z Kyjova, který nebyl schopen pohybu. Z důvodu podezření na možná zranění byla přivolána rychlá záchranná služba, která jej převezla do nemocnice na ošetření.

7.12.2013

Otevřená garáž

V 15.25 bylo přijato tel. oznámení, že za šroubárnou v garážích jsou dokořán otevřeny vrata jedné z garáží. Na místě hlídkou zjištěna nezajištěná garáž plná věcí, včetně osobního automobilu a jízdních kol. Strážníci zde garáž zabezpečovali až do doby příjezdu majitele, který byl o dané situaci vyrozuměn. Naštěstí se nic neztratilo, a proto se věc nebude dále řešit.

6.12.2013

Vloupání a dopadení

V 3.20 byla na žádost Policie ČR vyslána hlídka na kontrolu ul. Mezi mlaty. Zde se měla pohybovat neznámá podezřelá osoba a zkoušet kliky u zaparkovaných vozidel. Hlídka na místě postupně kontrolovala celé okolí, až se jí nakonec podařilo dopadnout pachatele přímo při vykrádání vozidla. Jednalo se o třiadvacetiletého muže z Ježova. Tento byl poté předán Policii ČR, která s ním celou věc dořeší.

6.12.2013

Znečištěná pozemní komunikace

V 12.46 byla na služebně přijata stížnost na silně znečištěnou pozemní komunikaci u železničního mostu v Bohuslavicích. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že za znečištění může unikající kal ze zde stojícího nákladního automobilu. Strážníci po celou dobu úklidu komunikace, kde asistovali i přivolaní hasiči, usměrňovali provoz na nepřehledné vozovce.

4.12.2013

Napadení kolegou

V 5.15 se dostavila na služebnu pětatřicetiletá žena, kuchařka v místní restauraci oznámit napadení vlastním kolegou z práce. Jednalo se o devětatřicetiletého muže z Osvětiman, který verbálně a poté i fyzicky napadl ji i dalšího přítomného kolegu. Všichni hlídkou poučeni o možnosti dalšího postupu v dané věci. Věc byla vyřešena uložením blokové pokuty.

4.12.2013

Úmrtí

V 12.47 vyjela hlídka Městské policie asistovat na žádost Policii ČR při otevření jednoho z bytů na Sídlišti Za Stadionem pro podezření na možné úmrtí zde bydlícího majitele bytu. Po vstupu byl ve vnitřních prostorách opravdu nalezen šestapadesátiletý muž a to již bez známek života. Věc bude dále řešit Policie ČR.

3.12.2013

na začátek stranyListopad 2013


Krádež v OD Kaufland

V 20.59 byla na služebnu telefonicky oznámena krádež v OD Kaufland. Na místě hlídkou ztotožněn již známý pětatřicetiletý problémový muž ze Stupavy. Věc byla vyřešena uložením pokuty.

30.11.2013


Otec a syn

V 22.30 se na služebnu Městské policie dostavili šestapadesátiletý muž z Kyjova spolu s jeho dvaatřicetiletým synem oznámit vzájemné fyzické napadení, zejména napadení ze strany syna. Byla provedena dechová zkouška s výsledkem 2.59 promile u otce a 1.24 promile u syna. Celá věc je nyní v šetření a bude postoupena správnímu orgánu.

27.11.2013


Včasná pomoc

V 11.12 oznámila paní z Centra sociálních služeb, že již druhým dnem se na ul. Dr. Joklíka u jednoho z domů nachází nedotčené obědové nosiče, které tam sama přivezla, což se dle paní nikdy dříve nestalo. Dům obývá třiadevadesátiletý muž. Na místě hlídkou zjištěno, že na zvonění a bouchání na dveře nikdo nereaguje. Z důvodu podezření, že by se mohlo jednat o úmrtí, byla na místo přivolána Policie ČR a následně i hasiči. Po otevření vstupních dveří a prohledání domu byl naštěstí třiadevadesátiletý pán nalezen živý v koupelně, bohužel neschopný pohybu. Z tohoto důvodu byla na místo přivolána rychlá záchranná služba, která si jej odvezla na ošetření do nemocnice.

26.11.2013


Ukradl, ale daleko neutekl

V 09.52 byla na služebnu oznámena krádež obuvi v pasáži prodejny Hruška jedním ze zde přítomných svědků. Hlídka poté začala po pachateli dle podaného popisu pátrat a po chvíli podezřelou osobu nalezla nedaleko od místa krádeže na ulici Kollárova. Jednalo se o padesátiletého muže ze Slovenska, který se následně ke všemu doznal a odcizené boty vrátil zpět do prodejny. Celá věc byla vyřešena udělením blokové pokuty ve výši 1000 Kč.

23.11.2013


Krádež v OD Kaufland

V 14.43 bylo z OD Kaufland oznámeno, že ostrahou prodejny byl při krádeži přistižen muž. Hlídkou byl na místě zjištěn třiadvacetiletý mladík z Dambořic. Věc byla na místě vyřešena uložením pokuty ve výši 1000 Kč.

Další krádež v OD Kaufland byla oznámena v 18.05 hodin. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o šestačtyřicetiletého muže z Kyjova. Pachateli byla rovněž uložena bloková pokuta.

22.11.2013


Okradená doručovatelka

V 06.36 bylo z ulice Vrchlického oznámeno, že ve vchodu jednoho z domů byla nalezena taška poštovní doručovatelky s dopisy a větší hotovostí. Hlídka tašku vyzvedla a věc oznámila Poště. Na služebnu se poté dostavila poštovní doručovatelka, které byla taška předána. Vzhledem k tomu, že se jednalo o krádež z předešlého dne, bude věc dále šetřit Policie ČR.

22.11.2013


Opilec v areálu nemocnice

V 02.39 bylo na služebnu oznámeno, že se v nemocničním areálu pohybuje neznámý muž neustále bušící na okna nemocniční ubytovny. Hlídka na místě zjistila čtyřiatřicetiletého opilého muže z Čejče. Tento byl zklidněn a velmi důrazně poučen o nutnosti dodržovat noční klid. Poté byl muž vyveden z areálu nemocnice a odeslán směrem k domovu. Věc bude dořešena uložením blokové pokuty.

21.11.2013


Agresivní pacienti

V 12.15 bylo z nemocnice oznámeno, že se tam nachází agresivní pacient nebezpečný svému okolí. Hlídka na místě pacienta zklidnila. Tento byl strážníky následně ztotožněn jako čtyřiadvacetiletý muž z Nemotic. Z důvodu jeho velmi agresivního chování s ním hlídka na místě setrvala až do příjezdu Policie ČR, která muži dělala doprovod v sanitě na psychiatrickou léčebnu.

Ve 21.22 vyjela hlídka na žádost Policie ČR do nemocnice, kde se nacházela agresivní žena. Tato odmítala lékaři sdělit svoji totožnost, přičemž byla agresivní a vulgární. Žena bez dokladů byla prověřena přes Policii ČR. Jednalo se o postarší paní z Prahy, při jejímž ošetření strážníci asistovali.

20.11.2013


Opilec

V 23.10 bylo přijato telefonické oznámení, že na křižovatce ulic Nerudova a Kollárova, leží u silnice muž. Na místě zjištěn opilý čtyřiapadesátiletý pán z Kyjova, který byl hlídkou probuzen a doprovozen k domovu. Věc bude dořešena uložením blokové pokuty.

19.11.2013


Po ošetření usnul

V 23.33 bylo na služebnu Městské policie oznámeno, že v jedné z nemocničních čekáren se vyskytuje spící pacient, kterého nelze probudit. Hlídka na místě ztotožnila čtyřiačtyřicetiletého muže z Veselí nad Moravou v silně podnapilém stavu. Tento muž byl z nemocnice hlídkou vykázán a poté odjel přivolaným vozem TAXI.

17.11.2013


Rozbíjel okna

V 02.43 bylo oznámeno výtržnictví agresivního mladého muže na ulici Havlíčkova, při kterém rozbil skleněnou výplň oken na ubytovně města. Hlídka po příjezdu zjistila, že se jedná o problémového třiadvacetiletého narkomana z Kyjova. Vše nafoceno, mladík byl hlídkou ihned uklidněn a celá věc bude předána k dořešení správnímu orgánu města.

16.11.2013


Páteční noc

O víkendu probíhali již pravidelné kontroly barů a nalévání alkoholu nezletilým. Dále se hlídky podíleli nad dodržováním nočního klidu a veřejného pořádku v ulicích města Kyjov.

V 1.20 při kontrole Clubu 596 hlídka zpozorovala potyčku mezi zde přítomnými. Celá situace byla strážníky ihned uklidněna. Účastníci rvačky chtěli věc dále řešit, a proto hlídka městské policie ztotožnila svědky a poté byla na místo přivolána Policie ČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.

15.11.2013


Agresivní mladík

V 07.42 bylo na služebnu oznámeno agresivní počínání mladého muže, který verbálně a poté i fyzicky napadá řidiče autobusu. Hlídka po příjezdu na místo mladíka uklidnila. Dle místní znalosti strážníků se jednalo o již známého problémového narkomana. Jeho jednání nyní bude posuzovat správní orgán města.

15.11.2013


Agresivní pacient v nemocnici

V 22.15 bylo na služebně přijato tel. oznámení ohledně agresivního pacienta, který se nachází v prostorách Nemocnice v Kyjově a nechce se nechat ošetřit. Hlídka muže ze Žeravic po příjezdu na místo ihned uklidnila a dále setrvala u pacienta až do ukončení ošetření.

12.11.2013


HODY 2013

O víkendu 9 - 10 listopadu probíhaly již tradiční Kyjovské hody a s nimi spojená i hodová obchůzka města. Strážníci městské policie dohlíželi, jako každým rokem na poklidný a bezpečný průběh hodového průvodu a závěrečné mlácení káčera.

9. - 10.11.2013


Napadení u Clubu 596

V 05.42 při běžné kontrole u Clubu 596 hlídka nalezla muže bezvládně ležícího na silnici, který byl potřísněn krví. Dle svědků mělo dojít k napadení a to k několika úderům do hlavy. Útočník se už na místě nenacházel. Napadenému čtyřiatřicetiletému muži z Domanína byla přivolána rychlá záchranná služba. Později se na služebnu dostavil jeden ze svědků a oznámil, že spatřil útočníka v NONSTOP baru. Hlídka vyjela na místo, kde dle popisu posléze ztotožnila třicetiletého muže z Kyjova. Celá věc byla předána k dalšímu šetření Policii ČR.

9.11.2013


Agresivní opilec

V 20.45 Policie ČR zažádala o výpomoc s opilým pětačtyřicetiletým mužem na ul. Jiráskova napadajícím zdravotníky, kteří se jej pokoušeli ošetřit. Hlídka přijela na místo a zdravotníkům asistovala po celou dobu poskytování ošetření. Dechová zkouška u muže ze Ždánic ukázala 2,49 promile alkoholu.

6.11.2013


Zloděj v Kauflandu

V 15.47 byl v Kauflandu přistižen zloděj. Hlídka po oznámení této skutečnosti vyjela na místo. Zlodějem byl jednatřicetiletý muž z Vracova, který odcizil sluchátka v hodnotě 300 Kč. Za tento čin mu byla udělena bloková pokuta ve výši 1000 Kč.

6.11.2013


Podezření na zloděje

V 01.37 oznámila paní z ulice Jungmannova, že z balkonu viděla muže snažícího se dostat přes vstupní dveře okolních panelových domů. Posléze se mu do jednoho z domů podařilo vstoupit. Z důvodu podezření na trestný čin krádeže hlídka ihned vyrazila na místo a taktéž byla přivolána i Policie ČR. Strážníci při následné kontrole vchodu a vnitřních prostor panelového domu se služebním psem našli na zemi spícího sedmatřicetiletého muže z Veselí nad Moravou. Ze zloděje se nakonec vyklubal silně opilý muž, který hledal teplé místo na přespání. Následně byl tento opilec důrazně poučen a odeslán směrem k domovu.

5.11.2013


Nezletilá opilá agresivní dívka

V 01.23 bylo z Clubu 99 oznámeno, že tam mají velmi opilou mladou ženu tropící nepořádek. Barmanka hlídce na místě při zjišťování skutečností popsala situaci. Mladá nezletilá sedmnáctiletá dívka z Uhřic ve značné opilosti házela v Clubu 99 sklenice a popelníky po osmatřicetiletém muži z Bohuslavic. Strážníci situaci na místě uklidnili a provedli dechovou zkoušku u nezletilé. Naměřeno bylo 2,16 promile alkoholu. Na místo byla přivolána matka nezletilé, která si dívku poté odvezla domů. Věc bude se všemi zúčastněnými dořešena až po vyčíslení škody.

5.11.2013


Zvláštní rušení nočního klidu

V 02.03 byla přijata na služebnu tel. stížnost na rušení nočního klidu a to hlasitou hudbou na sídlišti Maxe Švabinského. Hlídka, která byla poblíž přijela na místo. Zde se nacházel osobní automobil se silně hrající hudbou a zamilovaným párem, který se oddával milostným hrátkám. Mladý pár byl následně poučen o nutnosti dodržovat noční klid. Celá věc byla vyřešena uložením blokové pokuty za rušení nočního klidu.

2.11.2013

na začátek stranyŘíjen 2013


Krádež v Lidlu

V 19.42 oznámil zaměstnanec prodejny Lidl, že chytili zloděje. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o třicetiletého muže z Ježova, který odcizil láhev ginu. Na místě byla muži udělena bloková pokuta ve výši 1000 Kč.

30.10.2013


Prodejce marihuany

V 06.20 byl na kamerovém systému zpozorován muž prodávající neznámé zboží na autobusovém nádraží. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že tímto prodávajícím mužem je velmi známá závadová osoba, která nabízí lidem marihuanu. Ztotožněn byl taktéž jeden z kupujících a to třiadvacetiletý mladík ze Svatobořic. Jelikož se u prodejce nacházel ještě další balíček s marihuanou, tak byla celá věc předána k dořešení Policii ČR.

30.10.2013


Špatné sousedské vztahy

V 12.20 bylo na služebnu telefonicky oznámeno, že na sídlišti Maxe Švabinského zaútočil volně pobíhající pes na třiapadesátiletého muže, který jej při obraně udeřil kusem dřeva, na což pes upadl do šoku. Hlídka po příjezdu na místo zjišťovala skutečný stav věci a svědky incidentu. Jeden ze svědků potvrdil, že napadený muž psa vyprovokoval. Napadený později sám přiznal, že mezi ním a majitelkou psa panuje napětí a mají velmi špatné sousedské vztahy. Celý incident bude nyní postoupen správnímu orgánu města k dořešení.

Stejný muž byl ten den v 19.55 napaden ještě jednou a to v baru Tip Sport. Tentokrát na něj fyzicky zaútočil jiný osmadvacetiletý mladík z ul. Vrchlického. Útok provedl úderem dlaně do hlavy. Po příjezdu hlídky se útočník ke všemu doznal. Následně byla na místo přivolána Policie ČR a ta si celou věc převzala k dalším šetření.

28.10.2013


Vykradení automobilů

V 05.33 hlídka při běžné kontrole na ulici Smetanova zpozorovala 2 vozidla značky Škoda Felicie, která byla viditelně poškozena násilným vniknutím. Na místě nebyl zjištěn žádný pachatel. Věc byla ihned oznámena Polici ČR, která si vše převzala k dalšímu šetření.

24.10.2013


Opilec na autobusovém nádraží

V 18.15 přišlo oznámení, že na autobusovém nádraží se nachází opilec, který kolem sebe dělá velký nepořádek. Strážníci po příjezdu na místo zjistili, že se jedná o osmapadesátiletého muže z Ostrovánek. Muži bylo rázně domluveno, nepořádek po sobě uklidil a za jeho chování mu byla udělena bloková pokuta. Poté odjel autobusem domů.

21.10.2013


Napadení v prodejně Lidl

V 15.22 bylo na služebnu oznámeno, že v prodejně Lidl dochází k napadání personálu neznámou skupinkou útočníků. Tito nechtěli na požádání zaměstnance Lidlu ukázat obsah svých tašek a poté začali být agresivní. Hlídka po příjezdu na místo celou situaci uklidnila. Strážníci zjistili, že se jedná o občany Slovenské republiky, kteří navštěvují příhraniční obchodní domy a zde páchají krádeže. Z důvodu podezření, že jde o organizovanou skupinu, byla na místo přivolána Policie ČR, která si celou věc převzala.

21.10.2013


Kaufland a další zloděj

V 12.47 přistihli v Kauflandu dalšího zloděje. Hlídka přijela na místo a zjistila, že se jedná o devětasedmdesátiletou ženu z Archlebova. Tato byla za spáchaný přestupek vyřešena blokovou pokutou.

21.10.2013


Krádež Kaufland

V 15.03 bylo z OD Kaufland oznámeno, že zde mají zloděje. Hlídka vyjela na místo. Jako zlodějka zde byla zachycena šestatřicetiletá paní z Koryčan, které byla uložena bloková pokuta.

20.10.2013


Krádež v Maríně

V 13.38 přišlo z prodejny Marína tel. oznámení, že tam mají zloděje. Na místě byl zjištěn pětatřicetiletý muž z Kyjova. Muži byla uložena bloková pokuta.

20.10.2013


Sebevražda

V 09.01 přišla žádost od Policie ČR o kompletní zajištění místa v bytě na ulici Nádražní, kde byla spáchána sebevražda. Jednalo se o mladého muže ve věku čtyřiadvaceti let. Hlídka na místě dohlížela na zákaz vstupu a v neposlední řadě taky poskytovala psychickou pomoc rodině až do příjezdu Policie ČR, která bude věc dále prošetřovat.

20.10.2013


Dopravní nehoda

V 16.18 došlo u nemocnice k dopravní nehodě a to k pádu motocyklisty. Strážníci následně usměrňovali provoz až do příjezdu Policie ČR, která nehodu dále šetří.

19.10.2013


Agresivní výtržník

V 05.35 byl na kamerovém systému spatřen neznámý mladík, který na ulici Komenského u Clubu 596 vyvrací popelnice a poškozuje lavičky. Na místě byl hlídkou zjištěn sedmadvacetiletý muž ze Svatobořic. Tento při řešení přestupku i nadále pokračoval v agresivním chování a vše vyvrcholilo napadením strážníka. Z tohoto důvodu byla muži přiložena pouta a následoval převoz na služebnu městské policie k sepsání zápisu o podaném vysvětlení. Dechovou zkouškou u něj bylo zjištěno 1,5 promile alkoholu. Věc byla poté předána správnímu orgánu k dalšímu šetření.

18.10.2013


Páteční kontrola barů

V pátek opět proběhla další z mnoha kontrol barů a nonstop provozoven se zaměřením na nalévání alkoholu mladistvým. V Clubu 596 bylo zjištěno šest mladistvých, kteří byli pod vlivem alkoholu. Posléze si výtečníky převzala Policie ČR k dalšímu dořešení.

18.10.2013


Spící opilý muž

V 17.17 bylo z místní restaurace na ul. Komenského oznámeno, že jim před vstupem leží a spí neznámý opilec. Strážníci přijeli na místo, muže probudili, poučili a poté doprovodili k jeho domu na ul. Netčická, kde mu byla udělena bloková pokuta.

17.10.2013


Krádež v Kauflandu

V 12.17 byla nahlášena další krádež v OD Kaufland, kde byla chycena zlodějka. Postarší paní ukradla jeden banánek v čokoládě v ceně 10 Kč tím, že jej přímo v prodejně snědla. Hlídkou dotyčná osoba ztotožněna jako devětašedesátiletá žena z Hovoran. Věc vyřešena udělením blokové pokuty.

17.10.2013


Opilec na náměstí

V 16.30 přišla na služebnu starší paní oznámit, že na lavičce na náměstí T.G.M. u prodejny Kniha leží opilý a zapáchající mladík. Hlídkou na místě zjištěn devětadvacetiletý muž z Hodonína ve značně opilém stavu, který byl důrazně poučen a následně odeslán směrem k domovu.

14.10.2013


Sobotní noc v nemocnici

Během sobotní noci byly na služebně přijaty dvě oznámení z nemocnice v Kyjově. V 22.45 se jednalo o agresivního pacienta, který odmítal ošetření a svým chováním ohrožoval zaměstnance nemocnice. Tento byl hlídkou uklidněn a následně ztotožněn jako šestadvacetiletý mladík z Hrubé Vrbky. Druhé oznámení v 00.55 se vztahovalo taktéž na agresivní osobu, tentokrát se ale jednalo o ženu. Tato byla ve značně opilém stavu a nechtěla si nechat zašít krvácející zranění na hlavě. Hlídka zůstala u obou osob po dobu jejich ošetření a následného uložení na lůžko.

12.10.2013


Opilý host

V 20.53 bylo přijato telefonické oznámení z restaurace Bonanza, kde se nachází agresivní host. Tento byl vulgární na všechny okolo a nechtěl restauraci opustit. Hlídka po příjezdu zjistila, že se jedná o opilého jednatřicetiletého muže z Moravan. Strážníci muže poučili a posléze z místa vykázali.

12.10.2013


Zloděj v Kauflandu

V 12.20 bylo z prodejny Kaufland oznámeno, že zde mají zloděje. Na místě hlídkou zjištěn pětapadesátiletý muž ze Ždánic. Tento byl za škodu způsobenou na majetku vyřešen blokovou pokutou.

8.10.2013


Útěk malého chlapce

V 08.30 telefonicky oznámila paní z Kyjova, že pohřešuje syna. Tento jí ráno utekl při společné cestě do nové školy, kam přechází. Oběma hlídkám byl předán popis dané osoby. Posléze matka volala, že se syn objevil u svého otce a vše je v pořádku.

7.10.2013


Agresivní mladík

V 14:27 byla na žádost Policie ČR vyslána hlídka strážníků do Boršova, kde docházelo k agresivnímu napadání matky vlastním synem. Po okamžitém příjezdu hlídky na místo byla již situace uklidněna otcem. Strážníci si mladíka převzali a ztotožnili. Jednalo se o dvaadvacetiletého muže z Boršova. Tento napadal jak vlastní matku, tak dokonce i babičku. Dle přítomných se tak děje opakovaně. Celá věc byla k dalšímu šetření předána Policii ČR, která posléze přijela na místo.

6.10.2013


Vandalismus

V 10.00 se na služebnu dostavil pan z Kyjova oznámit, že mu během noci někdo úmyslně urazil na osobním automobilu pravé zrcátko. Údajně se jedná o opakovaný problém víkendových nocí. Oznamovatel byl strážníky poučen, aby danou věc nahlásil na Polici ČR.

6.10.2013


Krádež kola

V 09.53 byla na služebně oznámena krádež horského kola značky Superior v zelené barvě spolu s brašničkou umístěnou na kole, ve které se nacházel mobil, klíče od domu a další věci. Toto bylo odcizeno na ul. Komenského naproti pošty. Kontrolou kamerového záznamu bylo zjištěno, že na tomto horském kole odjel muž v červené čepici a bílé bundě. Strážníci i poškozený provedli kontrolu města za účelem nalezení pachatele a odcizeného kola. Pachatele se dle popisu podařilo nalézt až v odpoledních hodinách, když se vracel od svého komplice, u něhož si kolo uschoval. Pachatelem byl zjištěn dobře známý šestadvacetiletý muž ze Bzence, který se ovšem zdržuje v Kyjově mezi závadovými osobami. On i jeho komplic byli předáni k dalším úkonům Policii ČR pro podezření ze spáchání trestného činu. Kolo bylo vráceno i se všemi věcmi šťastnému majiteli.

6.10.2013


Rvačka v herně Non-stop

V 06.25 přišla žádost od Policie ČR, aby byla vyslána hlídka do herny Non-stop, kde probíhá hromadná rvačka mezi asi 8 osobami. Na místo vyjížděli i dvě hlídky Policie ČR. Po příjezdu na místo potyčka již skončila a nacházeli se zde pouze 4 vášnivě diskutující mladíci. Věc byla k dalšímu šetření předána Policii ČR, která následně přijela na místo.

6.10.2013


Zmatený a podivně se chovající muž u pošty

V 13.56 bylo na služebnu telefonicky oznámeno, že před poštou se pohybuje zvláštně se chovající mladík. Hlídka po příjezdu zjistila, že se jedná o jednatřicetiletého muže z Kyjova. Tento byl jak pod vlivem alkoholu, tak pravděpodobně i pod vlivem návykových látek. Muž byl při řešení situace agresivní a pokusil se dokonce i napadnout strážníky, kteří mu po tomto pokusu nasadili pouta. Po spoutání začal muž navíc hlavou bouchat do zadního okna služebního vozu městské policie. Z tohoto důvodu byl hlídkou převezen na vyšetření do nemocnice a posléze na záchytnou stanici do Brna.

5.10.2013


Vysypaný náklad

V 15.45 hlídka při kontrole města zpozorovala, že na křižovatce Nerudova - Riegrova se z vozíku připojeném k osobnímu automobilu vysypala celá paleta tvárnic. Tyto byly rozsypány téměř po celé šíři pozemní komunikace a díky tomu se zde začaly tvořit kolony aut. Hlídka proto po celou dobu úklidu na dané křižovatce usměrňovala provoz. Během chvíle bylo vše odklizeno a byla obnovena plynulost provozu.

2.10.2013

na začátek stranyZáří 2013


Krást se nevyplácí

V 15.25 byla na služebnu nahlášena krádež v prodejně Penny. Hlídka po příjezdu na místo převzala přistiženou zlodějku a to sedmašedesátiletou ženu z Kyjova, která odcizila 3 ks másla v hodnotě 105 Kč. Za tento čin byla postarší ženě udělena pokuta.

30.9.2013


Rušení nočního klidu

V 04.56 bylo na služebnu telefonicky oznámeno rušení nočního klidu v podobě velkého křiku a hluku z jednoho bytu v panelovém domě na ulici Jungmannova. Hlídka nacházející se poblíž ihned vyrazila na místo, aby situaci uklidnila. Nájemníky bytu, odkud vycházel hluk a křik, byli třiatřicetiletý muž a pětačtyřicetiletá žena. Tito uvedli, že podobné situace se u nich čas od času stanou, ale dále nechtěli nic řešit. Strážníci oba účastníky řádně poučili o povinnosti dodržování nočního klidu.

28.9.2013


Návštěva prezidenta

Významnou událostí pro Kyjov se stal pátek 27.září. Poctil jej návštěvou prezident ČR, pan Miloš Zeman. Strážníci po celou dobu jeho pobytu zajišťovali ve spolupráci s Policií ČR bezproblémový běh akce a řídili dopravu na Masarykově náměstí, kde prezident diskutoval se zde přítomnými občany.

27.9.2013


Podezření se potvrdilo

V 11.20 prováděli strážníci kontrolu ulice Jungmannova, kde si všimli osobního vozidla s podezřelou osádkou. Při kontrole vozidla bylo zjištěno, že vozidlo nemá platnou technickou kontrolu. Řidič a spolujezdec - oba ze Slovenska, nyní bydlící v Kostelci u Kyjova, se ovšem nechtěli s kontrolou smířit a osočili strážníky z rasové diskriminace a začali je vulgárně urážet. Bylo navíc zjištěno, že řidič nemá řidičské oprávnění, má znehodnocený technický průkaz a vozidlo nemá povinné ručení. Na místo byla tedy přivolána i hlídka Policie ČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.

27.9.2013


Cestoval jen v trenýrkách

Poněkud překvapení byli strážníci, když prováděli kontrolu čekárny na autobusovém nádraží v 19 hodin. Našli zde muže spoře oděného pouze v tričku a trenýrkách. Jednalo se o šestatřicetiletého muže ze Bzence, který se zrovna vrací z psychiatrické léčebny v Kroměříži. Tento byl poučen o možnosti přespání na ubytovně v Kyjově. Ovšem tuto nabídku odmítl a následně odjel autobusem směr Hodonín, kde mu strážníci telefonicky zajistili ubytování na ubytovně místní charity.

26.9.2013


Rvačka v baru Tropic

V 3.42 telefonicky oznámila obsluha baru Tropic probíhající velkou rvačku. Na místo byla ihned vyslána hlídka Městské Policie a současně i hlídka Policie ČR. Po příjezdu na místo byla provedena kontrola vnitřních prostor, zde již k žádné potyčce nedcházelo. Dle svědků rvačku vyvolali 2 muži, kteří již odešli. Tito byli nalezeni venku před barem, kdy jeden z nich byl tak opilý, že sotva stál na nohou. Jednalo se o dva bratry z Kyjova ve věku 20 a 26 let. Těmto bylo dechovou zkouškou naměřeno 2,49‰ a 2,17‰. Jelikož se, hlavně u mladšího z bratrů, nejedná o první konfliktní setkání se strážníky, byli oba vykázáni z baru a odesláni k domovu. Po vystřízlivění jim bude uložena pokuta.

22.9.2013


Opilý muž na chodníku

V 19.40 byl hlídkou na ul. Komenského u baru Luxor spatřen ležící muž na chodníku. Jednalo se o šestapadesátiletého muže z Kyjova. Tento nebyl schopen pohybu, odmítl ošetření a dožadoval se odvozu domů. Strážníci muže naložili do auta, převezli domů a předali manželce. Věc byla dořešena udělenou blokovou pokutou.

21.9.2013


Brazilská fila v Bohuslavicích

V 18.14 bylo na služebnu tel. oznámeno, že v Bohuslavicích volně pobíhá pes - brazilská fila. Na místě hlídkou zjištěno, že pes patří jednapadesátiletému muži z Bohuslavic, který za psa neplatí poplatky a navíc byl v minulosti za tento stejný přestupek již řešen u přestupkové komise. Muž byl telefonicky přivolán na místo, aby si psa odchytil. Nyní muži opět hrozí pokuta, tentokrát již v maximální výši.

21.9.2013


Pátek v baru Angel

Nejprve hlídka řešila již známého a problémového muže z Kyjova, který nebyl ochoten zaplatit útratu za večer. Tento dluh po důrazné domluvě a delším pohovoru se strážníky zaplatil. V tomtéž okamžiku ovšem v baru vznikla potyčka mezi dvěma muži, která byla doprovázena velkým křikem a hlukem. Strážníci oba muže zklidnili. Útočník, který vyvolal potyčku, byl hlídkou ztotožněn jako jednatřicetiletý muž z Dobříše u Příbrami. Dechová zkouška u něj prokázala 2,42 promile. Hlídka útočníka vykázala z baru a poslala k místu svého ubytování. Věc je v dalším šetření.

20.9.2013


Krádež kola u baru Tropic

V 15.00 byla na služebně oznámena krádež jízdního kola značky MAX BIKE v hodnotě okolo 15 000 Kč. Odcizeno bylo ze stojanu u baru u baru Tropic. Bude prohlédnut kamerový záznam a věc byla předána Policii ČR k dalšímu šetření. Bude prohlédnut kamerový záznam a věc byla předána Policii ČR k dalšímu šetření.

20.9.2013


Odcizil tržbu

V 15.40 se na služebnu dostavila paní pracující v místním baru oznámit, že se ztratily peníze z tržby a to částka okolo 2 000 Kč. Jako hlavní podezřelý se dle ní jevil nový kolega, který nastoupil pouze dočasně na brigádu. Při následném podání vysvětlení se jedenadvacetiletý muž ze Stavěšic ke krádeži doznal. Zároveň přislíbil, že peníze vrátí. Jakmile takto učiní, bude mu uložena bloková pokuta.

19.9.2013


Vykradené auto

V 7.08 bylo strážníkům oznámeno, že u Mateřské školy na sídlišti Za stadionem došlo k vloupání do osobního vozidla. Maminka zaparkovala vozidlo jen na chvíli, než odvede dítě do školky. Po návratu ovšem našla vykradené auto s rozbitým oknem. Věc byla předána k dalšímu šetření Policii ČR.

17.9.2013


Zlodějka neutekla

Krátce po 19 hodině byli strážníci požádáni o příjezd k OD Kaufland, kde má být na parkovišti zlodějka, která utekla před ostrahou prodejny. Ještě před příjezdem hlídky se schovala v osobním autě a odmítala vystoupit. Jelikož odmítala se strážníky spolupracovat, byla na místo přivolána hlídka Policie ČR. Teprve poté dvaatřicetiletá žena z Vacenovic z vozidla vystoupila. Ve vozidle byla následně nalezena odcizená tepláková souprava v hodnotě 750,-Kč. Jelikož při krádeži došlo k jejímu poškození tím, že byl vytržen ochranný čip, musela žena teplákovou soupravu uhradit a poté i pokutu uloženou za krádež.

16.9.2013


Řádná opilost

V 13:51 přišla z Nemocnice žádost o pomoc s nalezením muže ze Svatobořic, který utekl těsně před ošetřením. Tento byl do nemocnice přivezen ze Svatobořic, kde ležel bezvládně na zemi a to z důvodu podezření na zranění. Ze zranění se ovšem vyklubala velmi značná opilost. Přístroj ukázal rekordních 5,37 promile. Strážníci jej i přes jeho velkou opilost již nikde nenalezli.

15.9.2013


Zmatená a zfetovaná žena

V 1.55 bylo přijato telefonické oznámení, že v areálu nemocnice se nachází žena s velmi podivným chováním. Nechtěla pokračovat v cestě domů z důvodu "nedostatku světla", proto požadovala, aby byla rozsvícena všechna světla v areálu nemocnice. Žena byla přivolanou hlídkou ztotožněna jako již známá narkomanka z Kyjova. Tato se strážníkům jevila taktéž jako silně zmatená a evidentně pod vlivem návykových látek. Proto byla doprovozena na lékařské vyšetření a následně převezena na záchytnou stanici do Brna.

14.9.2013


X. Kyjovský okruh

Ve dnech 14. a 15.září se v Kyjově pořádal jubilejní desátý okruh. Přestože počasí závodníkům v sobotu nepřálo, nakonec vše proběhlo bez problémů. Více se dočtete na stránkách kyjovského okruhu.

14.-15.9.2013


Opil se a rozbíjel

V 03.48 bylo na služebnu oznámeno, že na autobusovém nádraží se pohybuje agresivní mladík, který se pokouší rozbíjet vše v okolí. Hlídka po okamžitém příjezdu zjistila, že se jedná o opilého dvacetiletého mladíka ze Slovenska, který již stihnul na nástupištích rozbít jednu skleněnou výplň a druhou značně poškodit, přičemž si při tomto činu pořezal ruku. Na místo byla hlídkou přivolána rychlá záchranná služba a Policie ČR. Mladík v následujících dnech uhradil způsobenou škodu a navíc mu byla uložena bloková pokuta.

14.9.2013


Opilý host

Ve 3 hodiny ráno byli strážníci požádáni obsluhou baru na ulici Nerudova o pomoc s opilým hostem, který nechce bar opustit. Jednalo se o šestadvacetiletého muže z Milotic, kterému bylo naměřeno 2,37 promile. Za doprovodu hlídky bar opustil.

13.9.2013


Opilec v prodejně

Krátce po 17 hodině bylo strážníkům z prodejny LIDL oznámeno, že mají v prodejně opilého muže, který se chová nevhodně. Přehazuje zboží v regálech, obtěžuje ostatní nakupující apod. Jednalo se o strážníkům dobře známého čtyřiačtyřicetiletého muže z Milotic, který ovšem využívá pohostinnosti Kyjova v jedné z ubytoven. Dechová zkouška u něj prokázala 2,6 promile. Na místě mu byla uložena pokuta 1000,-Kč.

11.9.2013


A pořád krade . . .

V sobotu 7.9. v 17 hodin byl v prodejně LIDL přistižen při krádeži muž. Jednalo se o dvaapadesátiletého muže z Veselí nad Moravou. Jelikož se jedná o recidivistu, byl muž k dalším úkonům předán Policii ČR. Zřejmě se jedná o opravdu nepoučitelného recidivistu, protože za dva dny byl při krádeži přistižen znovu.

Močil a pak kradl

V pondělí 9.9. ve 13.10 bylo strážníkům oznámeno z prodejny Vracovjanka, že nějaký opilec jim právě pomočil vchod do prodejny. Než na místo přijela hlídka strážníků, stačil tento muž ještě odcizit ve stejné prodejně potraviny. Jednalo se opět o dvaapadesátiletého muže z Veselí nad Moravou. Tak jako v předchozím případě, byl předán policistům k dalším úkonům.

7. - 9.9.2013


Zapomenutý pes v kufru

Hodinu po poledni bylo strážníkům telefonicky oznámeno, že u vlakového nádraží stojí vozidlo Škoda, v jehož zavazadlovém prostoru je uzavřen pes, který zcela jistě trpí, protože na něj svítí ostré slunce. Naštěstí kufr byl odemčen, proto strážníci psa odchytili a umístili do záchytného kotce. Následně byl zjištěn majitel vozidla, bydlící v Bohuslavicích. Tento odjel vlakem do Brna a ve spěchu psa zapomněl. Po návratu majitele do Kyjova mu byl pes po řádném ponaučení opět vydán.

7.9.2013


Zmatený muž

V 03.25 byli strážníci požádáni personálem nemocnice o vykázání opilce, který v areálu pobíhá a hlasitě pokřikuje. Hlídka na místě nalezla sedmdesátiletého muže z Jindřichova Hradce. Muž nebyl opilý, ale působil poněkud zmateně. Byl proto nasměrován ven z areálu nemocnice, tak aby mohl vlakem odjet domů.

7.9.2013


Nezabrzdil vozidlo

Poněkud kuriózní nehoda se stala v pátek poblíž služebny Městské policie Kyjov. Polský řidič osobního auta nezajistil po zaparkování vozidlo ruční brzdou a toto se po chvíli samo vydalo na cestu. Jen shodou okolností nenarazilo do žádného z okolostojících aut, ale zastavilo se o strom rostoucí vedle parkoviště. Následkem je tak "pouze" poškození nárazníku.

dopravní nehoda dopravní nehoda dopravní nehoda dopravní nehoda

6.9.2013


Narkoman v pátrání

V 17.20 bylo přijato oznámení, že ve vchodu jednoho z domů na ulici Kollárova sedí zřejmě zfetovaný mladík. Na místě strážníci nalezli šestadvacetiletého muže z Kyjova. Bylo zjištěno, že je na něj vydán příkaz k zatčení, proto byl převezen na obvodní oddělení Policie ČR, kde si jej převzali policisté k dalším úkonům.

5.9.2013


Nehoda motorkáře

V 15.30 došlo na autobusovém nádraží k dopravní nehodě, při níž došlo ke střetu motorkáře s osobním autem. Strážníci na místě zajišťovali místo dopravní nehody a odkláněli dopravu. Událost dále šetří dopravní policie. Vzhledem k vážným zraněním, která motorkář utrpěl, byl přivolán i vrtulník, který muže převezl do Brna. Více informací o nehodě zde Pro vážně zraněného . . .

dopravní nehoda dopravní nehoda dopravní nehoda dopravní nehoda dopravní nehoda dopravní nehoda

4.9.2013


Krádež měděných svodů

Krátce po 14 hodině bylo přijato oznámení obyvatelky Boršova, že jí někdo z rodinného domu odcizil měděné okapy. Přitom poškodil i venkovní krb. Vzhledem ke způsobené škodě bylo ženě doporučeno oznámit věc Policii ČR, která by měla událost dále šetřit.

4.9.2013


Narkomani u pošty

V 8.40 bylo strážníkům oznámeno, že na ulici Komenského poblíž pošty dochází k potyčce mezi dvěma muži, přičemž jeden z nich toho druhého mlátí do hlavy nějakou tyčí. Strážníci na pěší hlídce byli na místě během půl minuty, ovšem útočník před nimi ujel na kole. Stačili jej ovšem bezpečně identifikovat, jednalo se o známou "firmu" - osmadvacetiletého narkomana z Dražůvek. Tento na poškozeného mladíka útočil pomocí teleskopického obušku. Na místo byla přivolána Policie ČR, kterým byly předány informace a totožnosti zjištěných svědků.
Při řešení potyčky u pošty bylo strážníkům kolemjdoucími dále oznámeno, že v prostorách ÚP jsou podezřelé osoby, které zřejmě prodávají drogy. Na místě byli strážníky ztotožněni dva známí narkomani. Jeden z nich se pokusil strážníky napadnout a utéct. Byl však dostižen a vzhledem k jeho agresivitě mu musela být přiložena pouta. Byla u něj nalezena igelitová taška s podezřelým obsahem, proto i tento incident byl předán Policii ČR k dalšímu šetření.

4.9.2013


Recidivista opět kradl

Ve 20 hodin bylo přijato oznámení ostrahy prodejny LIDL, že při krádeži zboží byl přistižen muž. Jednalo se o dvaapadesátiletého muže z Veselí nad Moravou. Tento byl v minulosti již několikrát za krádeže trestán. Od amnestie má navíc na svědomí další krádeže, proto byla na místo přivolána Policie ČR, která muže převzala k dalším úkonům.

3.9.2013


Z parku na záchytku

Ve 14.20 strážníci v městském parku nalezli opilého muže. Jednalo se o pětadvacetiletého muže z Kyjova. Tento ležel bezvládně na zemi, naprosto neschopen pohybu. Naměřeno více než 3 promile alkoholu v dechu. Strážníci jej proto převezli do nemocnice a odtud na záchytku do Brna.

2.9.2013


Pohřešoval se jen hodinu

Ve 12.45 se na služebnu dostavila sedmdesátiletá paní z Kyjova, která nahlásila, že se jí ztratil manžel. Čekal na ni, když nakupovala v klenotnictví a když vyšla ven, manžel už zde nebyl. Přestože manžela postrádala teprve 30 minut, tak se strážníci snažili o maximální pomoc. Hlídka s paní zkontrolovala okolí i bydliště, ale nikde pána nenašli. Naštěstí se "pohřešovaný" přeci jen kolem 13.40 našel kousek od domova.

2.9.2013

na začátek stranySrpen 2013


Krádež kola

V 21.45 přišel na služebnu devětatřicetiletý muž ze Žádovic nahlásit odcizení jízdního kola. Tento zanechal kolo zamčené u prodejny Lidl okolo 10 hodiny dopolední. Po příchodu ve večerních hodinách na tomto místě jízdní kolo již nebylo. Jednalo se o jízdní kolo značky Favorit, barva v kombinaci tmavě fialové a bílé, vzadu na nosiči byl košík. V tomto případě můžeme oznámit šťastný konec, protože kolo bylo nalezeno. Ale jelikož případů krádeží kol je více, snažte se svůj majetek co nejlépe zabezpečit.

31.8.2013


Ujel, ale trestu neujde

V 11.30 bylo strážníkům oznámeno, že došlo k dopravní nehodě na ulici Jungmannova. Řidič, který nehodu způsobil a narazil do zaparkovaného vozidla, z místa nehody ujel. Strážníkům se na místě podařilo zjistit od svědků další informace, které pomohou viníka nehody identifikovat. Všechny poznatky byly poté předány přivolané hlídce dopravní policie.

31.8.2013


Neodešel, odjel na záchytku

Ve 14.30 oznámila paní z Kyjova, že jí před domem leží u branky opilý muž. Tento byl strážníky po příjezdu ztotožněn jako dvaašedesátiletý muž z Moravan. Hlídka jej z místa vykázala, jenomže to nestačilo a po chvíli se na stejné místo opět vrátil a začal paní urážet vulgárními nadávkami. Tytéž nadávky použil i na znovu přivolanou hlídku. Po provedení dechové zkoušky přístroj ukázal 3,15 promile. Věc byla vyřešena odvozem na záchytnou stanici do Brna.

30.8.2013


Krádež mědi v nemocnici

V 07.33 oznámil správce budov v nemocnici Kyjov krádež měděných svodů na jedné z budov v areálu. Jednalo se o neznámého pachatele, a proto byla věc k dalšímu šetření předána PČR Kyjov.

30.8.2013


Poslední prázdninový víkend

V průběhu víkendových nocí řešili hlídky několik přestupků. Jednalo se zejména o rušení nočního klidu, nedodržování veřejného pořádku a výtržnosti. Dále probíhaly kontroly přilehlých uliček, okolí barů, heren a garáží. V několika nočních podnicích byly provedeny i kontroly nalévání alkoholu mladistvým.

29.-30.8.2013


Ztráta peněženky s hotovostí

V 11.00 byla na služebnu oznámená ztráta peněženky s větší hotovostí. Jedná se o peněženku modré barvy značky Puma. Tímto Vás v případě nálezu žádáme o odevzdání peněženky na služebnu Městské policie Kyjov.

28.8.2013


Opilý muž s rozbitou hlavou

V 03:30 byl při obchůzce na náměstí TGM spatřen ležící opilý muž s hrozivě vypadajícím zraněním hlavy. Jednalo se o jednatřicetiletého muže z Kyjova, kterému přístroj po provedení dechové zkoušky ukázal 2.03 promile. Vzhledem k tomu, že krvácel ze zranění na hlavě, byla na místo přivolána rychlá záchranná služba, která jej odvezla na vyšetření do nemocnice.

28.8.2013


Papoušek Senegalský

V 18.30 oznámila paní ze sídliště Brandlova, že jí uletěl cvičený papoušek Senegalský. Tento slyší na jméno Kody a údajně je komunikativní. V případě zpozorování volně se pohybujícího papouška Vás žádáme o poskytnutí informací, aby mohl být vrácen majitelce.

27.8.2013


Nebezpečí požáru

V 11.45 byla MP Kyjov požádána o asistenci při otevření bytu z důvodu nebezpečí požáru. Jednalo se o pětašedesátiletou ženu z Kyjova. Tato si v době vaření oběda, kdy byla před domem, zabouchla omylem dveře. Hasiči za dozoru hlídky dveře otevřeli a vše bylo včas zabezpečeno.

26.8.2013


Noční potyčka

V 03.35 zpozorovala hlídka při běžné kontrole na ulici Riegrova potyčku mezi skupinkou tří mužů. Těmto hlídka okamžitým zákrokem znemožnila další pokračování v potyčce. Po řádném poučení se dotyční rozešli k domovu.

24.8.2013


Noční vandalismus

V 03.00 přišlo na služebnu Městské policie tel. oznámení, že na ul. Jungmannova se pohybuje neznámý vandal. Tento zvoní na zvonky a jako vrchol svého konání popsal nové domovní dveře nelichotivými nápisy. Strážníci téměř ihned přijeli na místo a danou oblast prohledali, ale pachatel se na místě už nevyskytoval. Naštěstí šel nápis umýt. Přestože nevznikla žádná škoda na majetku, totožnost vandala se stále zjišťuje.

24.8.2013


Jeden opilec u parku a další na ul. Jiráskova

V 18.00 byl na služebnu oznámen výskyt ležícího opilého muže nacházejícího se u parku. Hlídka muže ztotožnila jako pětadvacetiletého mladíka z Kyjova. Po provedení dechové zkoušky přístroj ukázal 2.85 promile. Mladému muži byla udělena bloková pokuta 1000 Kč. Tentýž den okolo 22:00 přišlo další tel. oznámení týkající se ul. Jiráskovi. Opět šlo o muže ležícího na zemi. Strážníci po příjezdu na místo zjistili, že jde o muže z Mistřína. Tento ovšem vůbec nereagoval a proto byla přivolána rychlá záchranná služba, která jej odvezla na ošetření do nemocnice.

23.8.2013


Krádež v Kauflandu

V 12:38 bylo z Kauflandu oznámeno chycení dalšího zloděje. Hlídka při řešení případu zjistila, že se jedná o šestasedmdesátiletého muže. Tento odcizil holící čepelky. Věc byla na místě vyřešena blokovou pokutou 500 Kč.

22.8.2013


Útěk pacienta z nemocnice v Kyjově

V 18.39 přišlo tel. oznámení z chirurgické ambulance, že jim utekl pacient. Jednalo se o muže ve věku šedesáti let. Pátrání hlídky po okolí bylo bohužel neúspěšné a muže se nepodařilo najít.

21.8.2013


Krádež v Kauflandu

V 16.40 přišlo na služebnu telefonické oznámení o zadržení zloděje v Kauflandu. Strážníci po příjezdu na místo zjistili šedesátiletého muže z Kyjova. Tento odcizil dvě balení baterií a žvýkačky. Věc vyřešena pokutou 1000 Kč.

21.8.2013


Spory mezi manželi

V 15.10 vyjela hlídka na žádost OO PČR Brno na ulici Pod zvonicí, kde docházelo ke vzájemné hádce, napadání a ničení majetku mezi dvojicí manželů. Strážníci situaci po příjezdu uklidnili a věc následně předali PČR.

20.8.2013


Domácí párty za nepřítomnosti rodičů

V 00.11 bylo na služebnu tel. oznámeno, že na ul. Dvořákova jde slyšet hlasitý křik a s ním spojené šplouchání vody. Strážníci po příjezdu na místo zjistili, že zde probíhá domácí párty. Sedmnáctiletá dívka odpovědná za rušení nočního klidu byla hlídkou jasně poučena a přislíbila, že vše zklidní a "zábavu" přesune do domu.

19.8.2013


Úder silného blesku

Ve 20.08 přišlo tel. oznámení s prosbou o kontrolu ulice Pod Kohoutkem, kde udeřil do platanů velmi silný blesk. Hlídka dané místo i celou okolní lokalitu řádně zkontrolovala. Naštěstí se nikomu nic nestalo a vše bylo v pořádku.

19.8.2013


Opilec v parku

V 17.54 přišla od OOPČR tel. žádost o vyřešení muže ležícího v keři v městském parku u Králíčkovy cukrárny. Následnou kontrolou parku byl objeven čtyřiačtyřicetiletý muž z Kelčan, který spal v pelíšku tvořeného z odpadků. Tento byl vyřešen blokovou pokutou a ihned z parku vykázán. Poté se odebral směrem k domovu.

17.8.2013


Nepoučitelný zloděj opět kradl

V 7.32 byla přijata tel. žádost z Maríny o dořešení zloděje přistiženého při krádeži. Hlídka po příjezdu muže ztotožnila jako již známého zlodějíčka. Tento byl na místě vyřešen blokovou pokutou a následnou důraznou domluvou. Přislíbil, tak jako pokaždé, že už se to nestane.

17.8.2013


Dva dny, jeden člověk, stejný přestupek

Dne 15.8. v 15 hodin přišlo první oznámení, že na náměstí TGM leží na lavičce nějaký pomočený bezdomovec. Hlídkou zjištěn osmašedesátiletý muž, který byl ochoten přestupek vyřešit blokovou pokutou. Tentýž muž byl následující den nalezen na autobusovém nádraží neschopen pohybu, opět pomočen a dokonce vedle něj ležel i lidský výkal. Vzhledem k vysoké opilosti - více než 3 promile, byl muž převezen na záchytku do Brna.

15 a 16.8.2013


Rozpoznání pachatele krádeže

V 11.15 bylo z místní restaurace v Kyjově oznámeno, že u hracího automatu sedí muž, který byl rozpoznán jako pachatel krádeže jízdního kola z předešlých dní. Na místě bylo hlídkou zjištěno, že se jedná o sedmatřicetiletého muže ze Znojma, kterému již dnes předala PČR vše ohledně této krádeže. Tento kolo již v pondělí poškozené vrátil.

14.8.2013


Poškození plynové přípojky

V 16.00 přišlo na služebnu tel. oznámení, že v Bohuslavicích u kostela v blízkosti rodinného domu někdo naboural zídku a následně i za ní stojící plynovou přípojku. Strážníci po okamžitém příjezdu místo zajistili a vyčkali do příjezdu plynařů a Policie ČR, která si věc převzala k dalšímu šetření. Naštěstí nevzniklo žádné větší poškození, takže se nic nestalo.

13.8.2013


Drobná dopravní nehoda

V 08.30 byla na žádost devětatřicetileté paní z Kyjova poskytnuta asistence u drobné dopravní nehody na Tř. Komenského. Tato spolu s dalším účastníkem nehody, třiašedesátiletým mužem z Kyjova se po příjezdu strážníků dohodli a věc byla vyřešena sepsáním zápisu o dopravní nehodě.

13.8.2013


Z nemoci se vyklubala opilost

Ráno v 6.15 bylo na služebnu oznámeno, že u baru Tropic se nachází pravděpodobně nemocný mladík ležící na zemi. Následně bylo zjistěno, že se jedná o jednadvacetiletého muže z Bukovan, který trpěl pouze nemocí vzniklou z požití velkého množství alkoholu. Věc byla na místě vyřešena blokovou pokutou 500,- Kč, která jej probrala natolik, že byl schopen chůze a posléze odešel na autobus.

11.8.2013


Kyjovské letní slavnosti

O víkendu 10.8. a 11.8. se konaly tradiční Kyjovské letní slavnosti a to všechno za doprovodu strážníků městské policie. Tito dohlíželi nejprve na dopolední Mariánskou pouť směřující z Boršova na Masarykovo náměstí a poté v odpoledních hodinách taktéž kontrolovali bezpečnost a pokojný průběh krojovaného průvodu od restaurace U Jančů do Boršova a na Masarykova náměstí. Následně i po celý zbytek víkendu strážníci dohlíželi na dodržování veřejného pořádku ve městě.

10-11.8.2013


Bouřka, déšť, vítr

Ve 20.40 hodin zasáhla Kyjov bouřka, která sice nebyla tak silná a ničivá jako v Čechách, přesto dovedla napáchat škody. Jednalo se v převážné míře o spadlé stromy a větve. Tyto na několika místech poškodily i inventář města. Ušetřen nezůstal ani materiál uskladněný pro rekonstrukci Městského kulturního střediska. Došlo k rozfoukání několika tabulí polystyrenu, které se při pádu drolily. Místy náměstí vypadalo jako po sněhové vánici. Strážníci po zbytek noci odklízeli především větve, které na několika místech spadly na vozovku, a zvedali přenosné dopravní značení.

4.8.2013

následky bouřky následky bouřky následky bouřky následky bouřky následky bouřky následky bouřky následky bouřky následky bouřky následky bouřky

Půjčil kartu, přišel o peníze

Ve 12 hodin přišel strážníkům oznámit čtyřiapadesátiletý muž z Kyjova, že mu měl jeho známý odcizit 15 000,-Kč. Mělo k tomu dojít ve chvíli, kdy mu zapůjčil bankovní kartu, aby si vybral pouze 1 000,-Kč. Oznámení bylo postoupeno k dalšímu řešení Policii ČR.

4.8.2013


Krádež v PENNY

Krátce před 19 hodinou bylo z prodejny PENNY oznámeno, že při krádeži zboží byl přistižen muž. Jednalo se o šestapadesátiletého muže z Hovoran, kterému byla za krádež uložena pokuta 1000,-Kč.

3.8.2013


Krádež předního skla

Ve 14.45 bylo strážníkům oznámeno, že zřejmě došlo ke krádeži čelního skla na vozidle VW Golf na ulici Kollárova. Hlídka na místě zjistila, že na uvedeném vozidle opravdu chybí přední sklo, které bylo čistě vyndáno. Na místě zůstalo pouze vytržené těsnění. Předpoklad, že sklo bylo odcizeno, potvrdil přivolaný majitel vozidla. Věc byla předána Policii ČR k dalšímu řešení.

3.8.2013


Pátek - hluk a rozřezaná noha

Již krátce po 22 hodině bylo přijato několik stížností na hluk z několika místních provozoven, kde hraje hlasitá hudba. Podobné stížnosti řešili strážníci po celou noc. Asi 3 hodiny po půlnoci hlídka strážníků nalezla před Clubem 596 dívku s pořezanou nohou. Dvacetiletá dívka ze Žeravic si zranění způsobila na diskotéce, když bosou nohou šlápla na střep. Strážníci dívku převezli na ošetření do nemocnice.

2.-3.8.2013


Usnul na nástupišti

Krátce po 8 hodině bylo přijato několik stížností občanů, že na autobusovém nádraží spí na zemi mladík. Při nastupování do autobusu jej musí cestující dokonce překračovat. Hlídka na místě zjistila třiatřicetiletého muže z Vlkoše, který byl evidentně pod vlivem návykových látek, ale po probuzení strážníky nakonec neochotně vstal. Pokuta 1000,-Kč jej přesto neminula. Následně si muže odvezl domů kamarád.

2.8.2013


Požár při dopravní nehodě

Mezi 20:20-23:00 probíhal na žádost OO PČR odklon dopravy U vodojemu směr Kostelec z důvodu dopravní nehody u Kelčan u odbočky na Kostelec. Na místě došlo k požáru tahače kamionu. Strážníci v dané lokalitě po celou dobu usměrňovali dopravu.

1.8.2013

na začátek stranyČervenec 2013


V Lidlu se opět kradlo

V 18:15 bylo telefonicky oznámeno z prodejny Lidl, že přistihli při krádeži dvaapadesátiletého muže z Hodonína. Ten odcizil jednu láhev vodky v ceně 155 Kč. Věc byla vyřešena blokovou pokutou 1000 Kč.

30.7.2013


Nadměrná opilost a vzbuzování veřejného pohoršení

V 15 hodin bylo strážníkům oznámeno z restaurace Budvarka, že zde mají opilého muže, který nechce opustit provozovnu. Strážníci na místě zjistili velmi opilého a pomočeného osmapadesátiletého muže z Ostrovánek. Na místo byla přivolána jeho bývalá manželka, která jej převezla domů. Jeho jednání bude řešeno v následujících dnech.

29.7.2013


Pátek

Páteční tropická noc je pro někoho dobou hlučné zábavy a pro někoho dobou odpočinku. Odpočinku si rozhodně moc neužili obyvatelé v okolí restaurací Na špici, Billiard baru a diskotéky Club 596. Tam všude a i několikrát za noc řešili strážníci stížnosti na nepřiměřený hluk z těchto provozoven. Stížnosti na hluk budou dále řešeny s majiteli a provozovateli podniků. Před Clubem 596 navíc strážníci zklidňovali dvě potyčky mezi návštěvníky diskotéky, kteří spory řešili přímo na ulici.

26.7.2013


Nehoda, která si vyžádala lidský život

Ve 20:55 se mezi Kyjovem a Strážovicemi stala dopravní nehoda motocyklisty a osobního automobilu. Osmnáctiletý řidič motocyklu po nárazu na místě svým zraněním podlehl a dalších 5 lidí bylo zraněno. Na žádost OO PČR bylo po dobu šetření hlídkou provedeno odklonění dopravy směr Sobůlky.

26.7.2013


Opilá matka se třemi dětmi na koupališti

V 14:33 bylo přijato telefonické oznámení z městského koupaliště v Kyjově, že se zde nachází opilá mladá maminka se třemi plačícími dětmi. Tato byla ve stavu, kdy nebyla schopná chůze a děti ve věku 3-10 let si s ní nevěděly rady. Po příjezdu hlídky se zjistilo, že nejstarší dcera už volala prarodičům z Kyjova. Tito ihned přijeli a matku s dětmi odvezli domů.

26.7.2013


Čtvrteční Bikiny párty

Rvačka byla strážníkům nahlášena v pátek ve 3 hodiny nad ránem u Clubu 596. Do příjezdu se na místě již nikdo z aktérů nenacházel, ale dle svědků zde opravdu došlo k potyčce mezi dvěma muži. Zůstal po nich pouze velký nepořádek v okolí diskotéky.

25.7.2013


Nehoda s následnou fyzickou potyčkou

V 01:41 byli strážníci požádáni o spolupráci u dopravní nehody na ulici Nerudova, při níž došlo bezprostředně po nehodě též k fyzické potyčce mezi účastníky nehody. Řidič vozidla v podnapilém stavu narazil do jiného velmi nevhodně zaparkovaného vozidla, které stálo částečně ve vozovce. Po zjištění skutečností si věc převzala Policie ČR.

25.7.2013


Krádež motoru z míchačky

Ve 20:10 byla na služebnu oznámena krádež motoru z míchačky a pokus krádeže startéru z traktoru u sportovní haly v Kyjově. Hlídka vyjela na místo, ovšem pachatele zde už nezastihla. Ti se zalekli přítomného svědka a utekli směrem do polí. Nikdo dle udaného popisu nalezen nebyl. Věc byla následně předána hlídce Policie ČR.

24.7.2013


Krádež v prodejně Lidl

V 18:27 oznámila vedoucí prodejny, že přistihli při krádeži 3 muže. Na místě PČR Kyjov zjistila, že se jedná o známou tvář a to jednadvacetiletého muže z Jevíčka, který ukradl 8ks čokolád Kinder. Dále o čtyřiadvacetiletého muže z Hradce nad Svitavou a čtyřiatřicetiletého muže z Brna. Jelikož se jednalo o recidivisty, byla domluvena pomoc při převozu na OO PČR Kyjov, kde si muže převzali k dalšímu řešení policisté.

24.7.2013


Mohla by to být bomba?

V 17:00 bylo na OO PČR Kyjov sedmašedesátiletým mužem oznámeno spatření podivného předmětu u autobusové zastávky na sídlišti Zahradí. Na žádost PČR byla na místo vyslána hlídka k prověření oznámení. Následně bylo zjištěno, že se jedná pouze o ležící kryt starého šicího stroje. Tento byl poté naložen a vyvezen do Ekoru.

22.7.2013


Omyl a následná krádež kola

V 7:10 přišla na služebnu paní z Kyjova. Tato si chtěla nechat opravit jízdní kolo, ale namísto do pneuservisu zamířila omylem do jiného dvora na ulici Svatoborská. V daný moment se u dvora nacházel neznámý mladík snažící se otevřít bránu. Kolo mu předala s ujištěním, že jej do hodiny opraví. Bohužel za hodinu se už na dvoře nenacházel jak mladík, tak ani kolo. Paní bylo doporučeno věc oznámit na OO PČR Kyjov.

22.7.2013


Vyřizování účtů v baru Angel

Ve 20:35 bylo na služebnu telefonicky oznámeno dvaatřicetiletým mužem z Kyjova, že jej v baru Angel napadá jiný sedmadvacetiletý muž. Po příjezdu na místo hlídka zjistila, že opilý muž z Ostrovánek tímto způsobem řeší údajné poškození zrcátka na svém automobilu. Hlídka na místě situaci zklidnila a obě strany poučila o případném řešení sporu.

21.7.2013


Útěk z nemocnice s vážným zraněním

V 17:30 byla přijata žádost z nemocnice Kyjov o nalezení pacienta. Jedná se o čtyřicetiletého muže z Kyjova, který utekl z nemocnice a to i za stavu, kdy měl vážné zranění a byla nutná operace. Toto zranění mu způsobil jiný sedmačtyřicetiletý muž opět z Kyjova tím, že ho pořezal. Zraněný muž byl nalezen hlídkou na ulici Chmelenec a následně převezen zpět do nemocnice, kde s ním pro případ dalšího útěku zůstal strážník.

21.7.2013


Úmrtí

Ve 12 hodin bylo strážníkům oznámeno, že delší dobu nebyl spatřen nájemník bytu na sídlišti Maxe Švabinského. Strážníci proto společně s dcerou nájemníka provedli kontrolu bytu. Nájemník ve věku sedmačtyřicet let byl zde ovšem nalezen bez známek života. S největší pravděpodobností lze vyloučit cizí zavinění, ale věc dále šetří Policie ČR, kterou strážníci na místo přivolali.

17.7.2013


Krádež v Kauflandu

V 8.30 hodin byli strážníci přivoláni do prodejny Kaufland, kde se starší žena pokusila odcizit zboží. Jednalo se o osmdesátiletou ženu z Archlebova, která chtěla pronést bez zaplacení zboží za téměř 400,-Kč. Uložena bloková pokuta.
Další hříšník byl ve stejné prodejně přistižen ve 22 hodin. Tentokrát se jednalo o devětadvacetiletou ženu z Jestřabic. Na místě byla ženě za krádež zboží uložena pokuta.

16.7.2013


Krádež v PENNY

5 minut před 20 hodinou bylo oznámeno z prodejny PENNY, že se mladá žena pokusila odcizit zboží. Jednalo se o dvaadvacetiletou narkomanku ze Sobůlek, která se pokusila odcizit potraviny. Na místě byla ženě uložena pokuta.

15.7.2013


Krádež drogerie

V 15 hodin bylo oznámeno, že v prodejně Kaufland byla při krádeži přistižena žena. Jednalo se o čtyřiadvacetiletou ženu z Vracova, která se pokusila odcizit drogerii v hodnotě 74,-Kč. Na místě byla ženě uložena bloková pokuta.

14.7.2013


Kradl whisky

Krátce před 20 hodinou bylo přijato oznámení z prodejny LIDL, že při krádeži byl přistižen mladík. Jednalo se o jedenadvacetiletého mládence ze Bzence, který se pokusil odcizit láhev Whisky. Na místě mu byla uložena pokuta 1000,-Kč.

13.7.2013


Ukradený stan

Krátce před 10 hodinou bylo strážníkům oznámeno, že v Bohuslavicích došlo ke krádeži stanu a 2 ks spacáků. K odcizení došlo z oplocené zahrady a způsobená škoda činí asi 5 000,-Kč. Věc byla k dalšímu šetření předána Policii ČR.

13.7.2013


Agresivní recidivista

Krátce před 22 hodinou bylo strážníkům oznámeno, že na autobusovém nádraží se pohybuje agresivní muž, který obtěžuje cestující a vulgárně nadává a vyhrožuje řidičům autobusu. Na místě muž již nebyl, pomocí kamerového záznamu byl však nalezen na předzahrádce jednoho z barů na náměstí, kam zrovna přišel. Již při příchodu strážníků se k nim choval arogantně a vulgárně. Jednalo se o dvaatřicetiletého muže z Vracova, který byl již několikrát soudně trestán a navíc je nakažen nebezpečnou žloutenkou typu C. Jeho agresivita vzrostla, když měl strážníky následovat k podání vysvětlení na služebnu Městské policie. To už muži musela být přiložena i pouta, protože začal strážníky napadat. Vzhledem k tomu, že byl muž pod vlivem alkoholu, kdy mu bylo naměřeno 2,4 promile, byl převezen za policejní asistence na záchytku do Brna. Jeho počínání nyní bude šetřit Policie ČR.

11.7.2013


Dopravní nehoda

Krátce po 21 hodině byli strážníci požádáni Policií ČR o spolupráci - zabezpečení místa dopravní nehody na ulici Dvořákova. Strážníci po dobu šetření v místě usměrňovali provoz.

10.7.2013


Kradl brýle

V 17.30 bylo z prodejny PENNY oznámeno, že při krádeži přistihli muže. Jednalo se o pětatřicetiletého muže ze Stupavy. Jedná se však o narkomana, který Kyjov přijal za vlastní a strážníkům je dobře znám. Za krádež brýlí mu byla uložena pokuta 1000,-Kč.

9.7.2013


Krádež v Kauflandu

Ve 20 hodin bylo oznámeno z prodejny Kaufland, že při krádeži byl přistižen muž. Jednalo se o devětačtyřicetiletého muže z Kyjova, který se pokusil odcizit sluchátka. Muži byla uložena pokuta.

7.7.2013


Povedení řemeslníci

Krátce po poledni bylo občanem Bohuslavic oznámeno, že jsou u něj muži, kteří nabízí čištění a natírání okapů. Po provedení práce však po něm chtějí několikanásobně vyšší částku, než na jaké se předtím domluvili. Do příjezdu hlídky "povedení" řemeslníci odjeli.
Jelikož se nejedná o první podobný případ, opětovně varujeme všechny občany před podomními obchodníky, prodejci a řemeslníky. Nejenže je obecně závaznou vyhláškou podomní prodej zakázán, ale navíc se vystavujete riziku, že budete obětí krádeže.

5.7.2013


Opilec za volantem

Při kontrolní činnosti na ulici Komenského si ve 21 hodin hlídka strážníků všimla vozidla, které projelo křižovatkou, přičemž nezastavilo před značkou STOP. Jen těsně minulo vozidlo jedoucí po hlavní silnici. Strážníci vozidlo zastavili až na ulici Koliba. Řidičem byl zjištěn čtyřicetiletý muž z Kyjova, z kterého byl při hovoru cítit alkohol. Provedená dechová zkouška s výsledkem 1,17 ‰ toto potvrdila. Na místo proto byla přivolána Policie ČR, která si věc převzala k dalšímu šetření.

4.7.2013


Krade v drogeriích

Před 16 hodinou přijali strážníci oznámení z drogerie DM, kde mají údajně zlodějku. Jednalo se o třicetiletou ženu ze Svitav, která dle sdělení prodavaček nekradla v prodejně poprvé a způsobila tak škodu vyšší než 5000,-Kč. Žena byla k dalšímu šetření předána Policii ČR z důvodu podezření na spáchání trestného činu.

3.7.2013


Osoba v pátrání

Krátce před sedmou hodinou ranní zaujal strážníky nastartovaný vůz Škoda Forman na ulici Riegrova, ve kterém spal muž. Při ověřování jeho totožnosti bylo zjištěno, že je v pátrání Policie ČR. Muž byl proto neprodleně předán kolegům z obvodního oddělení k dalším úkonům.

2.7.2013

na začátek stranyČerven 2013


Povedený pejskař

Ve 20.40 si hlídka strážníků všimla muže, který venčil svého psa na ulici Mezivodí. Pes se vykálel na chodník, ale majitel nemínil "výtvor" svého psa uklidit a pokračoval dál v chůzi. Hlídka muže na toto upozornila, ovšem tento bez varování zaútočil na jednoho ze strážníků a chtěl jej udeřit pěstí. Strážníci vůči muži museli použít donucovací prostředky, aby jej zpacifikovali. Teprve poté bylo zjištěno, že se jedná o osmatřicetiletého muže z Kyjova, který je psychicky labilní a zřejmě se neumí ovládat. Jeho jednání bude dále řešeno.

30.6.2013


2 krádeže v PENNY

V 9.30 bylo z prodejny PENNY oznámeno, že při krádeži zboží byla přistižena žena. Jednalo se o dvaašedesátiletou ženu ze Želetic, která se pokusila odcizit potraviny. Ženě byla na místě uložena pokuta 1000,-Kč.
O dvě hodiny později ve stejné prodejně chytili dalšího zloděje. Tentokrát se jednalo o jedenapadesátiletého místního narkomana a bezdomovce, který bydlí na ubytovně. Tento se pokusil odcizit čokoládu a další cukrovinky v hodnotě 500,-Kč. Na místě mu byla uložena pokuta 1000,-Kč.

28.6.2013


Okradl opilého bezdomovce

Ve 23 hodin byl na kamerovém záznamu spatřen podivně se chovající muž. Tento se pohyboval v okolí bezdomovce, který spal na chodníku před prodejnou Marina. Po chvíli mu vzal igelitové tašky a odešel s nimi. Strážníci ovšem pachatele opodál zastavili a i s odcizenými věcmi převezli na služebnu Městské policie, kde se ke krádeži doznal. Pachatelem je notorický zlodějíček a narkoman z Věteřova, který využívá pohostinnosti Kyjova v jedné z jeho ubytoven. I tentokrát bude jeho počínání řešit správní orgán.
Bez trestu ovšem neskončí ani opilý bezdomovec, který byl okraden. Tento byl tak opilý, že krádež svých věcí ani nezaznamenal. Navíc v opilosti znečistil své okolí, proto mu bude uložena pokuta.

25.6.2013


Odcizil vodku

V 18.30 bylo z prodejny PENNY oznámeno, že při krádeži zboží byl přistižen nějaký muž. Jednalo se o šestadvacetiletého muže z Olomouce, který se pokusil odcizit vodku v hodnotě 159,-Kč. Muži byla na místě uložena pokuta 1000,-Kč.

25.6.2013


Dopravní nehoda

K další dopravní nehodě po 22 hodině došlo na ulici Vlkošská. Zde řidič zřejmě nezvládl řízení a ve směru od Vlkoše sjel do protisměru a zde narazil do oplocení zahrady. Věc dále šetří Policie ČR, strážníci po dobu šetření v místě usměrňovali provoz.

24.6.2013

dopravní nehoda dopravní nehoda dopravní nehoda dopravní nehoda dopravní nehoda

Dopravní nehoda

Ve 22.45 byli strážníci požádáni o spolupráci při zabezpečení dopravní nehody, která se stala na ulici Strážovská. Došlo zde k vážnému zranění 4 osob. Strážníci po dobu šetření dopravní nehody, tedy do 1.40 hodin, v místě usměrňovali provoz.

23.6.2013


Kradl piva

Krátce po 12 hodině byl v prodejně LIDL ostrahou přistižen při krádeži muž. Jednalo se o třiadvacetiletého známého zlodějíčka a narkomana z Kyjova, který se pokusil odcizit několik plechovek piva. Jelikož se jedná o opakovanou krádež, bude jeho počínání řešit správní odbor.

23.6.2013


Sebevrah ve vlaku

V 9.40 bylo strážníkům oznámeno, že ve vlaku z Brna do Kyjova sedí muž, který telefonicky vyhrožoval svojí sestře sebevraždou. Dle získaného popisu strážníci muže nalezli na ulici Jiráskova. Následně byl předán přivolané hlídce Policie ČR.

21.6.2013


Senior napaden vnukem

Krátce před 19 hodinou se na služebnu dostavil osmašedesátiletý muž z Kyjova, který strážníkům oznámil, že jej před malou chvílí v bytě napadl nožem jeho pětadvacetiletý vnuk. Tento do příjezdu strážníků utekl. Starý pán utrpěl drobnou řeznou ránu, proto mu bylo doporučeno lékařské ošetření. Oznamovatel však věc dále řešit nechtěl. Po chvíli ovšem strážníci přijali jeho telefonické oznámení, že vnuk se opět dobývá do bytu a má z něj strach. Hlídkou byl nezvedený vnouček na místě nalezen a předán k dalším úkonům policistům, kteří budou věc dále šetřit.

20.6.2013


Dívka na útěku

V 15 hodin bylo strážníkům oznámeno, že linkovým autobusem jede mladistvá dívka, která je v pátrání Policie ČR. Strážníci dívku našli a předali kolegům z obvodního oddělení Policie ČR Kyjov.

20.6.2013


Krádež salámu

V 9 hodin byl ostrahou prodejny Kaufland chycen při krádeži muž. Strážníci na místě ztotožnili devětašedesátiletého muže z Koryčan, který se pokusil odcizit celou šišku salámu. Na místě byla muži uložena pokuta.

20.6.2013


Opilec

V 9.30 byli strážníci přivoláni do ulice Na trávníkách, kde podnapilý muž bouchá lidem do oken domů. Hlídka na místě nalezla ležícího čtyřiatřicetiletého muže z Vracova. Tento byl velmi opilý, ale schopen komunikace i chůze. Z místa byl vykázán a navíc mu byla uložena pokuta.

17.6.2013


Kradli keramiku

Krátce po 2 hodině ranní bylo strážníkům oznámeno obyvatelem ulice Růžová, že do zahrady mu vlezli 2 cizí mladíci. Vyrušil je zrovna, když mu ze zahrady odnášeli keramiku. Utekli, ale dovedl je popsat. Dle místní znalosti by se mělo jednat o dvě známé firmy, které strážníci i Policie ČR v minulosti již několikrát řešili. Bylo proto provedeno pátrání v okolí a následně byl jeden z možných pachatelů zadržen hlídkou Policie ČR, které byl předtím popis předán. Nyní věc dále šetří Policie ČR.

17.6.2013


Ukousl prst

Scéna jako z akčního filmu se odehrála ve 3.30 v baru Nonstop na ulici Jungmannova. Mezi dvěma muži zde došlo k potyčce, přičemž útočník zcela ukousl napadenému mladíkovi článek prstu. Postižený mladík byl i se svojí přítelkyní, která se po útoku zhroutila, odvezen do nemocnice. Strážníkům se podařilo ukousnutý článek prstu najít a předat lékařům, aby jej mohli přišít. Pachatel do příjezdu strážníků utekl neznámo kam. Hlídkám se jej podařilo nalézt asi po 20 minutách na ulici Nerudova. Jednalo se o třiatřicetiletého muže ze Strážovic, který byl pod vlivem alkoholu a návykových látek. Muž byl agresivní i vůči strážníkům a policistům, proto musely být použity donucovací prostředky. Následně byl agresor eskortován do policejní cely v Hodoníně. Věc dále šetří Policie ČR, pachateli nyní hrozí obvinění z trestného činu.

16.6.2013


Krádež měděného drátu

Krátce před 9 hodinou se na služebnu dostavil majitel vinice u šroubáren, který oznámil krádež měděného drátu. Zatím neznámý pachatel odcizil asi 70 m měděného drátu. Věc se dále šetří.

15.6.2013


Napadení v Clubu 596

Ani tento pátek nepatřil k těm klidným a jako obvykle nemohla chybět potyčka v Clubu 596. Za zatím nezjištěných okolností zde došlo kolem 2.30 hodin ke zranění mladíka z Osvětiman. S krvácejícím zraněním na hlavě byl odvezen do nemocnice.
Další fyzické napadení proběhlo přímo před Clubem 596 před 4 hodinou ranní, kdy se do sebe pustili jedenatřicetiletý muž z Moravan a dvaadvacetiletý mládenec z téže obce. Strážníci oba rozdováděné "kohouty" od sebe odtrhli a situaci na místě zklidnili.

15.6.2013


Opilý a zraněný bezdomovec

Před 23 hodinou byli strážníci přivoláni k dalšímu opilému bezdomovci. Tentokrát se jednalo o čtyřiašedesátiletého muže z Kyjova. Tento nebyl pouze opilý, ale i zraněn v obličeji, proto byl převezen na ošetření do nemocnice.

14.6.2013


Pil, nadával a pak usnul

Krátce před 17 hodinou byli strážníci přivoláni k agresivnímu muži, který nejdříve kopal do rýny, poté majitelce domu nadával a posléze upadl. Jednalo se opět o osmapadesátiletého muže - bezdomovce z Kyjova, který byl opilý do němoty a spal na chodníku. Byl proto opět převezen do nemocnice a odtud na záchytku, stejně jako 11.6.2013 viz. níže.

14.6.2013


Dopaden i s lupem

V 9.30 strážníci kontrolovali podezřelého muže, který se potuloval pod nadjezdem na sídlišti Lidická. Jednalo se o pětatřicetiletého muže ze Svatobořic, který měl s sebou zvláštní výbavu - kanystr, montérky, masku na obličej a různé klíče. Bylo zjištěno, že se jedná o věci, které byly v noci odcizeny z Domova mládeže na tomtéž sídlišti. Mladík i s věcmi byl k dalšímu šetření předán Policii ČR.

13.6.2013


Krádež v Kauflandu

Ve 13.45 byli strážníci přivoláni ke zloději v prodejně Kaufland. Pachatelem byl pětačtyřicetiletý muž z Rohatce. Muži byla uložena bloková pokuta.

12.6.2013


Opilec na záchytku

V 16.30 přijali strážníci oznámení, že v městském parku leží nehybný, částečně svlečený muž. Jednalo se o osmapadesátiletého muže - bezdomovce z Kyjova, který nyní bydlí na místní ubytovně. Tento velmi opilý, proto byl převezen na ošetření do nemocnice a odtud na záchytku.

11.6.2013


Zloděj v PENNY

V 11 hodin byl v prodejně PENNY chycen při krádeži zloděj. Jednalo se o čtyřiapadesátiletou ženu z Ježova. Tato se pokusila odcizit potraviny v hodnotě 160,-Kč, za což jí strážníci uložili pokutu.

11.6.2013


Dopravní nehoda

Krátce před 10 hodinou došlo k dopravní nehodě na ulici Boršovská. Strážníci po dobu šetření a při zásahu hasičů usměrňovali v místě dopravu. Hasiči museli jednoho z řidičů, který byl ve vozidle zaklíněn, vyprostit. Nehodu dále šetří Policie ČR dopravní nehody.

11.6.2013

dopravní nehoda dopravní nehoda dopravní nehoda

Přepadení v domě

Krátce po 14 hodině bylo strážníkům oznámeno paní bydlící na ulici Boženy Němcové, že jí v domě chodí neznámý muž. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že k ženě se do domu dostal zatím neznámý muž ve věku asi 30 let, tmavší pleti, oblečen v černém oblečení. Tento ženu povalil a odcizil jí mobilní telefon. Poté z místa utekl. Hlídky Městské i státní policie prohledali okolí, ale muž zatím nalezen nebyl. Věc dále šetří Policie ČR.

10.6.2013


Ukázky pro děti

Dne 10.6.2013 strážníci navštívili Mateřskou školu Za stadionem. Kromě předvedení výstroje a výzbroje, čekala děti i beseda o činnosti a úkolech městské policie a v neposlední řadě i ukázka práce služebního psa Norba. Fotografie z akce najdete ve FOTOGALERII .

10.6.2013


Krádež v Kauflandu

Ve 21 hodin bylo strážníkům oznámeno, že v prodejně Kaufland byla při krádeži přistižena žena. Jednalo se o třicetiletou ženu ze Šardic, které byla uložena bloková pokuta.

8.6.2013


Krádež v LIDLU

V 19.40 bylo z prodejny LIDL oznámeno, že při krádeži byl přistižen nějaký mladík. Jako obvykle, ani tentokrát se nejednalo o žádného začátečníka. Dvacetiletý mládenec - bezdomovec ze Stavěšic, který využívá pohostinnosti místní ubytovny, se pokusil odcizit šampón v hodnotě 80,-Kč. Za krádeže byl již několikrát řešen. Na místě mu byla uložena pokuta 1000,-Kč.

6.6.2013


Opilec na chodníku

V 18.20 byl hlídkou na ulici Nádražní spatřen muž ležící na chodníku. Strážníci čtyřicetiletého muže z Kyjova probudili a po provedené dechové zkoušce, která ukázala 2,12 promile, odeslali k domovu. Muž bude své chování vysvětlovat po vystřízlivění.

6.6.2013


Do školy nešel a kradl

Další zlodějíček by strážníkům oznámen v 10.50 z prodejny PENNY. Jednalo se o patnáctiletého mládence z Kyjova. Tento nejenže v prodejně odcizil zboží, ale navíc se "ulil" ze školního vyučování. Údajně proto, že je nemocný. Věc proto byla předána sociálnímu odboru k dalšímu řešení.

5.6.2013


Stále krade piva

Krátce po 10 hodině bylo strážníkům oznámeno z prodejny Marina, že zde chytili muže při krádeži. Jednalo se o čtyřiatřicetiletého muže z Kyjova, který se pokusil odcizit dvě piva. Jelikož to není první krádež piv, byla mu uložena pokuta 1000,-Kč.

4.6.2013


Pád stromu

Vlivem dlouhotrvajících dešťů nedošlo jenom ke zvednutí hladiny vodních toků, ale i k podmáčení půdy. Možná tato skutečnost spolu s dalšími faktory přispěla k tomu, že v městském parku došlo k vyvrácení stromu i s kořeny. Ve 2.50 hodin strážníkům mladý muž oznámil, že viděl jak právě spadl strom. Strážníci spolu s hasiči zkontrolovali prostor v okolí stromu. Naštěstí k žádnému zranění kolemjdoucích nedošlo. Ještě ten den byl strom technickými službami odvezen.

3.6.2013

pád stromu pád stromu

Opilec u Kauflandu

V 16 hodin bylo přijato oznámení, že před prodejnou Kaufland leží nějaký muž. Strážníci na místě nalezli jim dobře známého podnapilého sedmašedesátiletého muže ze Sobůlek, který byl velmi unaven z nákupu vína. Po probuzení rázně vykročil k domovu. Jako obvykle mu bude uložena pokuta.

2.6.2013


Kradl v PENNY

Před 10 hodinou bylo strážníkům z prodejny PENNY oznámeno, že při krádeži zboží byl zjištěn muž. Jednalo se o devětapadesátiletého muže z Kostelce. Tomuto byla na místě uložena pokuta 1000,-Kč.

1.6.2013

na začátek stranyKvěten 2013


Usnul před hospůdkou

Ve 2 hodiny nad ránem nalezli strážníci na ulici Dobrovského před restaurací muže spícího na zemi. Jednalo se o muže z Boršova. Tento dost opilý, ale po probuzení byl schopen chůze a odvoz domů odmítl. Po vystřízlivění jej přesto čeká pokuta.

30.5.2013


Roj včel

Krátce před 14 hodinou bylo přijato oznámení ze školy na Seifertově náměstí, že před budovou se uhnízdil roj včel. Jednalo se o opravdu velký roj, který byl nalezen v keři asi 1 metr nad zemí. Prostor byl strážníky zajištěn do doby, než byl roj odborně odstraněn.

29.5.2013

včelí roj včelí roj včelí roj včelí roj včelí roj včelí roj včelí roj včelí roj

2 krádeže v PENNY

Pět minut před polednem byli strážníci přivoláni do prodejny PENNY, kde pracovník ostrahy přistihl při krádeži muže. Jednalo se o sedmapadesátiletého muže ze Žeravic, který se pokusil odcizit sýry v hodnotě 150,-Kč. Na místě mu byla uložena pokuta.
Další "loupežník" byl ve stejné prodejně chycen v 18 hodin. Tentokrát se jednalo o čtyřiatřicetiletého muže z Kyjova, který se pokusil odcizit lahvová piva. Za obdobné krádeže jej strážníci v předchozích dnech již řešili, ovšem zřejmě je nepoučitelný. I tentokrát mu byla uložena pokuta.

23.5.2013


Déšť, kroupy, vytopený dům

Krátce po 13 hodině byli strážníci požádáni operačním hasičů o spolupráci na ulici Brandlova. V jednom z činžovních domů došlo vlivem náhlého deště s kroupami k ucpání dešťových svodů a následnému prosaku vody přes stupačky do bytů a chodby domu. Nejvíce zasažena byla 3 horní patra pod střechou. Strážníci ve spolupráci s hasiči zajišťovali informování majitelů postižených bytů a minimalizaci způsobených škod. Zřejmě vlivem zkratu došlo v polovině domu k odpojení elektřiny a výtahu.

22.5.2013

vytopený dům vytopený dům vytopený dům vytopený dům vytopený dům vytopený dům vytopený dům

Krádež v Kauflandu

Krátce po 17 hodině bylo oznámeno z prodejny Kaufland, že při krádeži byl přistižen mladík. Jednalo se o šestnáctiletého mládence ze Svatobořic, kterému byla na místě uložena bloková pokuta.

21.5.2013


Po krádeži utekl

V 9.20 bylo z prodejny LIDL oznámeno, že při krádeži chytili muže. Tento se pokusil odcizit několik piv, ovšem při jejich vracení se mu podařilo z prodejny utéct. Ovšem vzhledem k tomu, že jeho totožnost je známá, bude dořešen u správního orgánu.

20.5.2013


Jeden den, dva zloději

V 11 hodin bylo z prodejny PENNY oznámeno, že chytili při krádeži ženu. Jednalo se o čtyřicetiletou ženu, která nyní bydlí na městské ubytovně. Na místě jí byla uložena pokuta 1000,-Kč.
Ze stejné prodejny byl oznámen další zloděj ve 12.30. Jednalo se rovněž o bezdomovce, který využívá pohodlí místní ubytovny. I tomuto dvacetiletému muži byla na místě uložena pokuta.

19.5.2013


Zloděj v LIDLU

V 15.30 bylo z prodejny LIDL oznámeno, že při krádeži byl přistižen muž. Jednalo se o sedmatřicetiletého muže ze Slovenska. Tomuto na místě uložena bloková pokuta.

18.5.2013


Automobil v plamenech

V 8 hodin bylo strážníkům oznámeno, že na ulici Komenského hoří osobní automobil. Strážníci na místě zjistili, že došlo ke vznícení vozidla Peugeot v motorové části. Strážníci odklonili provoz, vozidlo bylo uhašeno a odtaženo mimo komunikaci.

17.5.2013


Spící narkomanka

V 5.20 hodin bylo přijato oznámení, že v Boršově leží na zemi nějaká dívka. Jednalo se o známou narkomanku, která byla jako obvykle pod vlivem návykových látek. Dvaadvacetiletá dívka ze Sobůlek byla strážníky probuzena a odeslána na autobus, aby se vyspala doma. V následujících dnech bude dořešena.

17.5.2013

spící narkomanka

Hořící kontejner

Ve 13 hodin bylo strážníkům oznámeno, že v Boršově u zastávky ČSAD hoří kontejner na tříděný odpad. Zaměstnancům restaurace se podařilo kontejner uhasit, ale kontejner byl požárem poškozen. Na místě si věc převzala Policie ČR, která ji bude dále řešit.

15.5.2013

hořící kontejner hořící kontejner hořící kontejner hořící kontejner hořící kontejner

Neslavný nález peněženky

V 10 hodin byl na služebnu Městské policie odevzdán nález peněženky s doklady. Tato byla zcela bez hotovosti. Krátce předtím však svědci spatřili zanedbaného muže, který si peněženku prohlížel, něco z ní vybral a poté ji odhodil. Dle popisu jej strážníci začali hledat, ovšem neúspěšně. Majitele peněženky se podařilo vyrozumět a tento si ji vzápětí na služebně vyzvedl. Uvedl, že peněženku ztratil před chvílí na náměstí a měl v ní hotovost 2500,-Kč a několik stravenek. Celkově mu tímto vznikla škoda asi 2900,-Kč, se kterou se musel smířit, ovšem strážníkům se podařilo téměř nemožné.
V odpoledních hodinách potkali muže, který by mohl odpovídat popisu nepoctivého nálezce. Čtyřiačtyřicetiletý bezdomovec se strážníkům následně přiznal, že peněženku opravdu našel na náměstí, vzal celou hotovost i stravenky a peněženku poté zahodil. Tuto radostnou událost šel samozřejmě patřičně oslavit. A oslavil opravdu důkladně, neboť mu bylo naměřeno 2,8 promile. Zachráněno bylo necelých 1000,-Kč, které byly šťastnému majiteli vráceny. Protiprávní jednání nálezce nyní bude řešit správní orgán.

15.5.2013


Krádež potravin

Krátce po 10 hodině byli strážníci přivoláni do prodejny PENNY, kde byl při krádeži přistižen jedenašedesátiletý muž z Vracova. Tento se pokusil pod bundou pronést větší množství potravin v celkové hodnotě 400,-Kč. Muži byla na místě uložena pokuta 1000,-Kč.

13.5.2013


Krádež jízdního kola

V 18 hodin se na služebnu Městské policie dostavil obyvatel sídliště Maxe Švabinského, který nahlásil krádež svého jízdního kola. Krádeží mu byla způsobena škoda ve výši 10 000,-Kč. Věc byla k dalšímu šetření postoupena Policii ČR.

5.5.2013


Opilý hledal klíče

Ve 3.30 hodin byl kamerovým systémem spatřen podivně se chovající mladík na ulici Komenského. Tento se přehraboval v keřích u Finančního úřadu. Přivolaným strážníkům sdělil, že mu do křoví spadly klíče. Ani za pomoci strážníků, kteří mladíkovi posvítili, se klíče nepodařilo najít. Dvacetiletému muži bylo doporučeno, aby se pokusil klíče najít za světla a po vystřízlivění.

3.-4.5.2013


Po potyčce si lehl na silnici

Z pátku na sobotu se opět vyskytl problém před Clubem 596 na ulici Komenského. Kamerovým systémem bylo zjištěno, že ve 2.30 hodin zde došlo k incidentu mezi 2 mladíky. Jeden z nich poté zůstal ležet přímo na vozovce, druhý z místa odešel. Na místo byla vyslána hlídka strážníků, kteří na místě zjistili devětadvacetiletého mládence z Kyjova. Tento nezraněn, spíše velmi opilý. Uvedl, že se nic nestalo, proto byl pouze převezen domů.

3.-4.5.2013Duben 2013


Kradl "lahváče"

Krátce před 9 hodinou byli strážníci přivoláni do prodejny PENNY, kde byl při krádeži přistižen zloděj. Jednalo se o čtyřiatřicetiletého muže z Kyjova, který se pokusil odcizit několik piv. Na místě mu byla uložena pokuta.

27.4.2013


Víkendová noc

I tento víkend patřil opět k těm "veselejším". Strážníci prováděli kontrolu restaurací a heren, především se zaměřením na nalévání alkoholu mladistvým. Dále strážníci řešili několik stížností na rušení nočního klidu, průběžně zklidňovali hlučné návštěvníky nočních podniků a mírnili rozdováděné mládence, kteří se chtěli prát. Bylo řešeno několik přestupků proti veřejnému pořádku, např. bouchání do oken domů a povalení popelnic na ulici Komenského, vhození střešního trámu do Kyjovky nebo odtažení kmenu připravené "májky", která se bude stavět na náměstí, napříč přes ulici Dobrovského apod.

26.4.2013


Kradl, pil a zaplatí za to

Krátce před 14 hodinou bylo strážníkům z prodejny Kaufland oznámeno, že je navštívil muž, který přes pokladnu pronesl dvoulitrovou láhev s vínem. Podařilo se mu však z prodejny odejít. Hlídka po chvíli pátrání muže našla dle popisu na ulici Pod kohoutkem, kde pod mostním pilířem uvedené víno již konzumoval. Jednalo se o třiačtyřicetiletého muže z Milotic, který je nyní ubytován na místní ubytovně. Vzhledem k důkazům se ani nesnažil zapírat. Navíc mu bylo naměřeno více než 2,5 promile alkohlou v dechu.Nyní mu kromě úhrady škody za vypité víno, hrozí i pokuta v blokovém nebo správním řízení.

21.4.2013


Český pohár 2013

Víkend 20.4-21.4.2013 se nesl ve znamení jara a cyklistiky. V Kyjově se konal silniční závod s mezinárodní účastí Český pohár 2013 - "Na kole regionem Kyjovské Slovácko". V sobotu se jel okruh Strážovice, Věteřov a Sobůlky. V neděli pak pouze městský okruh ulicemi Komenského, Dobrovského a Nádražní. Strážníci zajišťovali hladký průběh akce ve spolupráci s pořadateli a Policií ČR.

20.4. - 21.4.2013


Trpěl vidinami

Ve 2 hodiny byli strážníci přivoláni šestapadesátiletým mužem z Kyjova do bytu, kde jej mají obtěžovat nějací podivní lidé. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o muže, který trpí psychickými problémy. Na místo byla přivolána sanita RZS, která muže za asistence strážníků převezla na vyšetření do nemocnice.

19.4.2013


Krádež v PENNY

Krátce po 8 hodině byl přistižen zloděj v prodejně PENNY. Pachatelem byl dvaasedmdesátiletý muž z Věteřova. Muži byla uložena pokuta.

18.4.2013


2 krádeže

V 10 hodin bylo přijato oznámení z prodejny LIDL, že zde byl při krádeži přistižen zloděj. Jednalo se o šestadvacetiletého narkomana z Kyjova, který se pokusil pronést několik čokolád. Strážníci muži na místě uložili pokutu 1000,-Kč.
Další krádež byla oznámena ve 20 hodin z prodejny Kaufland. Zde se třiatřicetiletý muž z Kyjova pokusil odcizit pivo. I v tomto případě byla uložena pokuta.

17.4.2013


Ležel u obchodu

V 11 hodin byli strážníci upozorněni na muže, který leží u vchodu do prodejny Marina. Na místě byl zjištěn čtyřiašedesátiletý bezdomovec z Kyjova. Tento opravdu velmi opilý a neschopen chůze, proto byl odvezen na vyšetření do nemocnice a odtud na záchytku do Brna.

16.4.2013


Usnul na zemi

Při kontrole autobusového nádraží zde byl spatřen muž spící na zemi. Jednalo se o opilého šestašedesátiletého muže ze Sobůlek. Když jej strážníci probudili, pomohli mu na nohy. Naměřeny více než 2 promile alkoholu. Muž bez zranění, schopen chůze. Poté co si odpočinul, odjel domů. Nyní mu hrozí pokuta až 1000,-Kč.

15.4.2013


Krádež v PENNY

V 9.40 byli strážníci přivoláni do prodejny PENNY, kde byl při krádeži přistižen devětašedesátiletý muž ze Ždánic. Tento se pokusil odcizit potraviny v hodnotě 80,-Kč. Na místě byla muži uložena pokuta.

13.4.2013


Opil se, řídil, boural

Krátce po 7 hodině hlídka zjistila podezřelé vozidlo stojící na parkovišti na ulici Dobrovského. Toto mělo rozbité boční okno, vystřelený airbag a poškozená boční kola. Muž sedící za volantem byl evidentně opilý a nebyl schopen předložit své doklady, ani doklady k vozidlu, které mělo navíc německé registrační značky. Následně bylo zjištěno, že třicetiletý řidič jel opilý z místního baru, při řízení nezvládl zatáčku a naboural do obrubníku. K nárazu zřejmě došlo ve větší rychlosti, protože boční airbag mu rozbil sklo ve dveřích. Na místo byla přivolána i hlídka Policie ČR, které byla věc předána k dalšímu šetření.

13.4.2013


Chycen hned po činu

V 16 hodin byl na autobusovém nádraží spatřen podivně se chovající muž. Jednalo se o známého zlodějíčka a narkomana z Věteřova. Tento na jednom z nástupišť odcizil tašku a poté co z ní vzal věci, odhodil ji na zem. Muž byl následně hlídkou nalezen na ulici Komenského. Strážníkům se přiznal, že taška není jeho a věci si chtěl ponechat. I s komplicem se rozdělili o stravenky v hodnotě asi 2000,-Kč, hotovost 200,-Kč a potraviny. Peněženku s občanským průkazem poté odhodili na střechu jedné z opuštěných budov na ulici U sklepů. Strážníci za pomoci žebříku peněženku sundali a spolu se zbytkem věcí uložili na služebně. Následně budou předány majitelce. Jednání nenechavých mladíků nyní bude řešit správní orgán, kde jim hrozí pokuta až 15 000,-Kč.

12.4.2013

krádež peněženky krádež peněženky krádež peněženky krádež peněženky

Ztráta hotovosti

V 17 hodin se na služebnu dostavila osmapadesátiletá žena z Nenkovic, která uvedla, že před chvílí na ulici Komenského ztratila peněženku s hotovostí 5000,-Kč. Strážníci i se ženou prostor, kde mělo dojít ke ztrátě, zkontrolovali, ale peněženka zde bohužel nalezena nebyla. Prosíme případné svědky, kteří mohou k této události podat informace, aby kontaktovali Městskou policii Kyjov.

9.4.2013


Opilec před restaurací

Před 22 hodinou bylo strážníkům oznámeno, že na chodníku před restaurací Na špici leží muž. Jednalo se o sedmačtyřicetiletého muže z Kyjova. Tento velmi opilý, zraněn na ruce a neschopen pohybu. Později naměřeno více než 3 promile alkoholu. Byl převezen na ošetření do nemocnice. Nyní si bude muset na nějakou dobu alkohol odpustit, protože jej nemine pokuta 1000,-Kč.

7.4.2013


Mlsný zloděj

Krátce po 19 hodině byli strážníci přivoláni do prodejny LIDL, kde byl při krádeži zboží přistižen mladý muž. Jednalo se o místního dvacetiletého bezdomovce, který nyní bydlí na městské ubytovně. Tento nebyl při krádeži přistižen poprvé. Zřejmě měl velkou chuť na sladké, protože se pokusil odcizit čokolády v hodnotě 130,-Kč. Ze svého jednání se nyní bude zodpovídat u správního orgánu, který bude přestupek řešit.

7.4.2013


Krádež rumu

Ve 14.45 byli strážníci přivoláni ke krádeži v prodejně LIDL. Pachatelem byla čtyřicetiletá žena z Kyjova, která se pokusila odcizit 2 láhve rumu. Ženě byla uložena pokuta 1000,-Kč.

4.4.2013

na začátek stranyBřezen 2013


"Veselý pátek"

I tento víkend patřil k těm hodně veselým. Krátce po půlnoci strážníci museli krotit opilou mládež, která se pustila do potyčky před barem na ulici Žižkova.
Hodinu po půlnoci byla přijata stížnost na hlučnou společnost v jednom z bytů na ulici Nádražní. Mladý nájemník si pozval partu kamarádů a pořádali poněkud hlučnější mejdan. Po výzvě strážníků se sice společnost mírně zklidnila, přesto bude věc předána správnímu orgánu k dořešení. Mladíci totiž byli natolik neurvalí, že vyhazovali láhve z oken, přímo před vrata garáží. Majitelé zde zaparkovaných vozidel museli následující den před výjezdem svých plechových miláčků nejdříve uklidit střepy.
Ve 2.30 byli strážníci přivoláni na ulici Dobrovského k občerstvovacímu okénku, v jehož okolí je hrozný hluk. Toto na místě potvrzeno. Okénko s výdejem na ulici přitáhlo asi 20-30 lidí, kteří se zde vesele bavili a pokřikovali, jako by ani nebyl noční klid. Strážníkům se podařilo situaci zklidnit teprve po 20 minutách.
Krátce před 3 hodinou byli strážníci přivoláni do bytu na ulici Svatopluka Čecha, kde mělo dojít k rozbití vchodových dveří do domu. Na místě vše vysvětleno, dveře rozbila přítelkyně jednoho z nájemníků. Tento uvedl, že šlo o nešťastnou náhodu a dveře nechá opravit. Situace strážníky prozatím pouze zdokumentována.

30.3.2013


Krádež peněženky

V 10 hodin se na služebnu dostavila čtyřiapadesátiletá žena z Kyjova, která oznámila, že před 30 minutami byla v prodejně Marina okradena o peněženku s osobními doklady, penězi a bankovní kartou. Věc oznámena Policii ČR, která ji bude dále šetřit. Budou vyhodnoceny záběry z kamerového systému.

28.3.2013


Kradla čokolády

Krátce před 8 hodinou bylo strážníkům z prodejny Marina oznámeno, že při krádeži zboží přistihli ženu. Jednalo se o jedenapadesátiletou ženu ze Bzence. Tato se pokusila odcizit čokoládové výrobky v hodnotě téměř 250,-Kč. Ženě byla na místě uložena pokuta 1000,-Kč.

28.3.2013


Krádež

Krátce po 14 hodině byli strážníci přivoláni do prodejny Kaufland, kde byl při krádeži přistižen muž. Jednalo se o jedenapadesátiletého muže z Bučovic, který se pokusil odcizit kosmetiku. Na místě mu strážníci uložili pokutu.

24.3.2013


Bujarý víkend

Jako obvykle se víkend nesl v duchu alkoholu a s ním spojené zábavy. Hned po páteční noci strážníci zjistili jen na ulici Komenského několik převrácených odpadkových košů a laviček.

23.3. - 24.3.2013

Třída Komenského Třída Komenského Třída Komenského Třída Komenského Třída Komenského

Kontrola heren a diskotéky

V noci z pátku na sobotu kontrolovali strážníci ve spolupráci s Policií ČR herny a bary v Kyjově. Kontroly byly zaměřeny především na nalévání alkoholu mladistvým a pátrání po pohřešovaných osobách. Nalévání mladistvým bylo zjištěno pouze na diskotéce v Clubu 596, kdy bylo požití alkoholu prokázáno u šestnáctiletého mládence z Vracova a sedmnáctileté dívky z Břeclavi. Dále zde byla zjištěna teprve třináctiletá dívka, která byla předána přivolaným rodičům. Řešeno dále Policií ČR.

22.3. - 23.3.2013


Narkoman na silnici

V 15.30 bylo strážníkům oznámeno, že u železničního přejezdu v Boršově leží na silnici nějaký muž. Jednalo se o třicetiletého narkomana ze Žádovic. Muž pouze pomočený, ale zato velmi veselý. Viditelně pod vlivem návykové látky. Neovládal své jednání, neschopen pohybu, choval se iracionálně, ale vlivem drogy byl ve velmi dobrém rozmaru. Jeho nadšení zřejmě nesdíleli řidiči, kteří jej museli objíždět a pohoršení kolemjdoucí, kteří strážníky na místo přivolali. Na místo byla přivolána i Policie ČR a sanita s lékařem, který muže vyšetřil, ale žádné zranění u něj nebylo zjištěno.

20.3.2013


Krádež v Kauflandu

V 15.30 byl při krádeži přistižen v Kauflandu starší muž. Na místo přivolaní strážníci zjistili, že se jedná o jedenašedesátiletého muže z Vracova, který se pokusil odcizit zboží v hodnotě 700,-Kč. Na místě mu byla uložena pokuta 1000,-Kč.

20.3.2013


Řídil a měl 2 promile

Krátce po 3 hodině ranní si strážníci všimli podezřelého vozidla, které jelo po ulici Brandlova směrem na Kostelec. Řidič na sebe upozornil nezvyklou jízdou, při níž se nedržel ve svém jízdním pruhu a přejížděl ze strany na stranu. Když se jej strážníci rozhodli zastavit za použití výstražného zařízení, pokusil se jim ujet. Toto se mu však nepovedlo a při zastavení bylo zřejmé, proč ujížděl. Dechová zkouška u něj totiž prokázala téměř 2 promile alkoholu. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, která dvaašedesátiletého muže z Moravan převezla do policejní cely a nyní mu hrozí obvinění z trestného činu. Vozidlo musel výtečník nechat na krajnici a na řízení zřejmě bude muset nějakou chvíli zapomenout.

15.3.2013


Z pizzerie na záchytku

V 18.30 hodin bylo strážníkům obsluhou pizzerie oznámeno, že v podniku mají opilého muže, který obtěžuje ostatní hosty, odmítá opustit provozovnu a nechce zaplatit útratu. Jednalo se o jedenatřicetiletého muže z Moravan, který byl velmi opilý a při spatření hlídky, začal strážníky nejdříve verbálně a poté i fyzicky napadat. Muž byl zklidněn za použití donucovacích prostředků. Vzhledem k jeho opilosti, kdy mu bylo naměřeno 2,83 promile, byl převezen do nemocnice a odtud na záchytku v Brně. Nyní jej čeká odměna v podobě pokuty a úhrada nákladů za umístění do záchytné stanice.

14.3.2013


Byla již trestána

Krátce po 7 hodině byli strážníci přivoláni do prodejny LIDL, kde byla při krádeži přistižena mladá žena. Jednalo se o šestadvacetiletou ženu z Hodonína, která se pokusila odcizit zboží v hodnotě 697,-Kč. Vzhledem k tomu, že se jednalo o osobu, která má zálibu v podobných krádežích a byla již za ně trestána, byla k dalším úkonům předána kolegům z Policie ČR.

14.3.2013


Zloději v Kauflandu

V 15.30 bylo strážníkům oznámeno, že v Kauflandu byli přistiženi zloději. Jednalo se o dvacetiletou ženu a sedmačtyřicetiletého muže ze Ždánic. Na místě uložena bloková pokuta.

10.3.2013


Krádež

V 10.45 byli strážníci požádáni o příjezd do prodejny Kaufland, kde byla při krádeži zboží přistižena žena. Jednalo se o sedmašedesátiletou ženu z Kyjova, které hlídka na místě uložila blokovou pokutu.

8.3.2013


Osoba v pátrání

Ve 3 hodiny ráno byla na kamerovém systému spatřena podezřelá skupinka mladíků, která se pohybovala v prostoru autobusového nádraží. Při následné kontrole byl mezi nimi zjištěn i sedmadvacetiletý muž z Kyjova, který je v pátrání Policie ČR. Muž byl proto následně policistům předán k dalším úkonům.

8.3.2013


Odcizil rýnu

Před 21 hodinou byli strážníci požádáni Policií ČR o spolupráci. Po ulici Komenského utíká muž, který právě odcizil kus měděné rýny z domu na ulici Nádražní. Majitel domu pachatele rovněž pronásleduje. Hlídka městské i státní policie prohledala uvedenou lokalitu, ale podezřelý muž nalezen nebyl. Věc nyní šetří Policie ČR.

4.3.2013


Opilec u pošty

Krátce po 19 hodině bylo strážníkům oznámeno, že u pošty leží muž. Jednalo se o čtyřiapadesátiletého muže ze Svatobořic, který byl velmi opilý. Vzhledem k tomu, že měl tržnou ránu na ruce, tak byl převezen na ošetření do nemocnice a poté na místní ubytovnu, kde nyní bydlí. Pokuta jej však zcela jistě nemine.

4.3.2013


2 krádeže za den

V 10 hodin bylo strážníkům oznámeno, že došlo ke krádeži peněženky jedné z nakupujících žen. Vzhledem k tomu, že se jedná o kapesní krádež, bude věc dále řešit Policie ČR.
K další krádeži došlo asi hodinu po poledni. Tentokrát neopatrný řidič zásobovacího vozidla nechal odemčenou kabinu, čehož využil zatím neznámý pachatel. Tento v nestřeženém okamžiku z kabiny odcizil pánskou zimní bundu a maskáčový batoh, ve kterém kromě dokladů byla i finanční hotovost. I v tomto případě bude věc šetřit Policie ČR.

4.3.2013

na začátek stranyÚnor 2013


Dvě krádeže za den

Krátce po 15 hodině strážníci přijali oznámení z prodejny Kaufland, že při krádeži byla přistižena žena. Jednalo se o sedmapadesátiletou ženu z Kyjova, která se pokusila odcizit čokolády a dekoraci na velikonoce. Ženě byla na místě uložena pokuta.
V 19.30 byl přistižen další zloděj, tentokrát v prodejně PENNY. Jednalo se o čtyřicetiletého bezdomovce, který nyní bydlí na místní ubytovně. I v tomto případě byla uložena pokuta 1000,-Kč.

28.2.2013


Krádež mědi

V 19.30 bylo strážníkům oznámeno majitelem domu na ulici Jungmannova, že neznámý muž se právě pokusil odcizit měděný svod na jeho nemovitosti. Na místě strážníci zjistili, že se jedná o měděnou rýnu v délce asi 5 metrů, kterou pachatel vytrhl ze zdi a šlapáním ji poté poškodil. Dle popisu pachatele a pravděpodobné trasy útěku, byl posléze nalezen podezřelý mladík v jedné z heren na ulici Svatoborská. Oznamovatel pachatele bezpečně poznal. Jednalo se o šestadvacetiletého mladíka z Křižanovic. Tento ani nezapíral a k činu se doznal. Nyní jeho jednání bude řešit správní orgán města a jeho krádež mu přijde opravdu draho, protože kromě pokuty jej čeká i náhrada škody ve výši téměř 4000,-Kč

26.2.2013


Opět na záchytku

V 10.50 bylo přijato oznámení, že u budovy skláren leží na chodníku muž. Jednalo se o známého opilce a bezdomovce, který nyní využívá pohostinnosti městské ubytovny. U muže zjištěno, že je bez zranění, ovšem o to více opilý. Byl proto převezen na vyšetření do nemocnice a odtud putoval rovnou na záchytku do Brna. Zde jej již velmi dobře znají, protože se sem často a rád vrací.

26.2.2013


Zloděj zavřen ve skladu

Krátce před 15 hodinou byli strážníci přivoláni do prodejny textilu, kde zaměstnanci chytili při krádeži zloděje. Tohoto zavřeli ve skladu. Věc byla následně předána k dalšímu šetření hlídce Policie ČR.

25.2.2013


Sobotní vandalismus

V neděli ráno bylo strážníkům oznámeno, že neznámý vandal dnešní noci poničil plot u domu na ulici Květná. Strážníci na místě situaci nafotili a pokusili se zjistit případné svědky poškození. Vzhledem k tomu, že plot vede boční uličkou, která není moc frekventovaná a moc domů na této straně není, nebylo prozatím možno zjistit pachatele. Tímto samozřejmě případné svědky žádáme o pomoc.

24.2.2013

Poničený plot Poničený plot

Na záchytku

V 19.30 bylo strážníkům oznámeno, že u restaurace Nový svět leží opilý muž. Jednalo se o šestašedesátiletého muže z Nenkovic. Tento byl velmi opilý a neschopen chůze, proto byl převezen na vyšetření do nemocnice a odtud na záchytku v Brně.

20.2.2013


Krádež sportovního zboží

V odpoledních hodinách bylo strážníkům oznámeno, že došlo ke krádeži zboží v obchodě se sportovními potřebami. Věc byla k dalšímu šetření předána Policii ČR, která má nyní přesný popis pachatelů a kamerový záznam.

19.2.2013


Opilá žena

Na opilou ženu před restaurací Virgil na Nerudově ulici upozornil strážníky v 15 hodin pozorný občan. Jednalo se o šedesátiletou ženu z Kyjova, která spala na zemi. Probuzena a odvezena domů. Nyní ji čeká tučná pokuta.

19.2.2013


Krádež

V 10.30 bylo strážníkům oznámeno, že v prodejně LIDL byla při krádeži přistižena žena. Jednalo se o třiašedesátiletou ženu z Vlkoše, která se pokusila odcizit potraviny za 90,-Kč. Žena se k činu přiznala, proto jí byla na místě uložena pokuta.

18.2.2013


Notorický zlodějíček

Krátce před 20 hodinou bylo strážníkům oznámeno, že v prodejně LIDL chytili při krádeži nějakého mladíka. Jednalo se dvacetiletého muže ze Stavěšic, který nyní bydlí na místní ubytovně. Tento se pokusil odcizit několik čokolád v hodnotě více než 100,-Kč. Vzhledem k tomu, že se těchto krádeží dopouští opakovaně, bude jeho přestupek dále řešit správní orgán.

17.2.2013


Potyčka v baru

Krátce po 22 hodině byli strážníci přivoláni do baru Angel, kde došlo k potyčce mezi několika muži. Zde několik bujarých mládenců, kteří byli vulgární i vůči zasahujícím strážníkům. Po jejich zklidnění byla na místo přivolána i hlídka Policie ČR, která věc dále šetří.

16.2.2013


Opilec s masem

V 16 hodin byli strážníci přivoláni k opilému povalujícímu se muži na autobusovém nádraží. Jednalo se o čtyřiašedesátiletého muže z Násedlovic. Tento byl zřejmě vyslán na rodinný nákup, protože měl v igelitkách několik kilo masa. A že měl opravdu nakoupeno, o tom svědčí i dechová zkouška, která ukázala 2,8 promile. I přes tuto hladinu alkoholu byl senior v dobré náladě a schopen chůze. Strážníci mu přivolali taxík, kterým po zaplacení pokuty odjel domů.

16.2.2013


Noční život

Jako každý víkend i tentokrát městská policie ve zvýšené míře kontrolovala okolí nočních podniků, především Clubu 596. Ani tentokrát návštěvníci nepřekvapili tím, že by se bavili v klidu a spořádaně. Po celou dobu provozu se v okolí pohybovalo větší množství podnapilé a hlučné mládeže. Vedle baru byla nalezena sedmnáctiletá podnapilá slečna ze Stavěšic. Tato navíc znečistila vchod do domu tím, že se zde pozvracela. Byla odeslána domů a nyní ji čeká pokuta. Kromě neustálého hluku v okolí diskotéky, bylo v parku zjištěno několik převrácených košů a zlomená větev stromu. Jak je vidět, máme opravdu zdatnou mládež.

15.2.2013


Malý lapka

Asi hodinu po půlnoci bylo strážníkům oznámeno, že na ulici Komenského u baru Garáž se pohybuje podezřelý muž tmavé pleti a menšího vzrůstu, který zkouší kliky zaparkovaných aut. Strážníci prověřili okolí, ale muže našli až o dobrých 500 metrů dále, v pasáži jiného nočního podniku. Jednalo se o šestadvacetiletého muže z Věteřova, který nyní využívá pohostinnosti Kyjova a bydlí na místní ubytovně. Evidentně zfetovaný muž byl strážníky poučen a v následujících dnech bude požádán o vysvětlení svého počínání. Poté co bude zjištěno zda svým jednáním způsobil nějakou škodu, bude dále řešen.

15.2.2013


Krádež před Kauflandem

V 15.50 bylo strážníkům oznámeno, že došlo ke krádeži tašky s doklady a penězi. Tyto věci jí měly být odcizeny z auta před OD Kaufland. Věc byla k dalšímu šetření předána Policii ČR.

14.2.2013


Rozbíjel, napadal, odjel na záchytku

Krátce po 14 hodině byli strážníci požádáni o příjezd do restaurace u autobusového nádraží, protože zde má být agresivní opilec, který poškodil dveře. Jednalo se o třicetiletého muže ze Svatobořic, který nyní bydlí na místní ubytovně. Muž byl agresivní i vůči strážníkům, proto mu byla přiložena pouta. Dechová zkouška prokázala 3,60 promile alkoholu, proto byl následně převezen na záchytku do Brna. Nyní jej kromě náhrady škody za prokopnuté dveře, čeká i pokuta a navíc i úhrada nákladů za odvoz a umístění na záchytku.

14.2.2013


Opilec usnul v prodejně

V 15 hodin bylo přijato oznámení, že v prodejně potravin na ulici Svatoborská obtěžuje prodavačky nějaký opilec. Hlídka zde nalezla šestačtyřicetiletého muže z Kyjova, který spal v prodejně na zemi. Strážníkům se podařilo muže probrat a odeslat domů. Pokuta 1000,-Kč jej ovšem nemine.

13.2.2013


Ujel od nehody

Před 12 hodinou bylo strážníkům oznámeno, že do zaparkovaného vozidla na ulici Žižkova nacouval řidič s Renaultem Scenic, který z místa nehody ujel. Oznamovatel uvedl celou RZ Renaultu. Majitel poškozeného vozidla byl o situaci vyrozuměn a věc byla k dalšímu šetření předána Policii ČR. Dopadení nepozorného řidiče, ale nebude, díky registrační značce a kamerovému záznamu, žádný problém.

12.2.2013


2 krádeže za den

V 15 hodin pracovníci ostrahy OD Kaufland zadrželi pachatele krádeže. Jednalo se o třiašedesátiletého muže z Brna. Tomu byla za krádež zboží na místě uložena pokuta.
S pokutou 1000,-Kč odešla i devětapadesátiletá žena z Kyjova. Ta se ve 20 hodin pokusila pronést bez zaplacení zboží za 500,-Kč. I tentokrát neunikla pozornosti ostrahy a tedy i zasloženému trestu.

10.2.2013


Zloděj nešika

Ve 13 hodin bylo strážníkům oznámeno, že v prodejně LIDL měli zloděje, který ovšem utekl. Na "místě činu" po něm zůstala pouze jeho bunda, kšiltovka a mobilní telefon. Věci strážníci na prodejně vyzvedli a dle popisu začali po muži pátrat, zatím neúspěšně. Pokud by někdo z občanů dle fotografií "zapomenutých" věcí pachatele poznal, může jakékoliv informace sdělit na služebně Městské policie Kyjov nebo na telefonu 602 562929.

9.2.2013

Krádež v LIDLU Krádež v LIDLU Krádež v LIDLU Krádež v LIDLU Krádež v LIDLU

Žena v pátrání

Při kontrole autobusového nádraží krátce před polednem, strážníci zde spatřili ženu z Kyjova, která by měla být v pátrání Policie ČR. Toto bylo následnou lustrací potvrzeno, proto byla žena k dalším úkonům předána Policii ČR.

8.2.2013


Partička s marihuanou

Krátce před 14 hodinou prováděli strážníci pěší kontrolu městského parku. Byla zde spatřena skupinka 4 podezřelých osob, které strážníci požádali o prokázání totožnosti. Jednomu z nich přitom vypadlo několik sáčků s podezřelým obsahem - sušenou rostlinou. Dvacetiletý mladík z Bučovic přiznal, že se jedná o marihuanu. K dalším úkonům byl tedy předán Policii ČR, která věc bude dále šetřit.

7.2.2013


Krádež čokolád

Krátce před 16 hodinou byli strážníci přivoláni ke krádeži v OD Marina. Pachatelem byl čtyřiačtyřicetiletý muž ze Slovenska, nyní ovšem bydlící na místní ubytovně. Za krádež čokolád mu byla uložena pokuta.

4.2.2013


Zraněný opilec

Při pěší obchůzce v 15.30 hodin byla hlídka upozorněna na muže, který leží v Moravské uličce. Muž byl velmi opilý a navíc krvácel na hlavě. Strážníci padesátiletému muži z Věteřova poskytli první pomoc. Na místo byla přivolána sanita RZS, kterým byl muž předán k dalšímu ošetření.

4.2.2013


Jak přijít o notebook

Krátce po 18 hodině bylo strážníkům oznámeno sedmnáctiletou dívkou, že před chvílí jí neznámý muž odcizil batoh s notebookem. K události došlo na autobusovém nádraží, kdy požádala neznámého muže, aby jí tento batoh pohlídal, aby si mohla nakoupit v nedaleké prodejně. Po návratu z nákupu byl však muž pryč i s batohem. Vzhledem ke způsobené škodě byla věc předána k dalšímu šetření Policii ČR

3.2.2013

na začátek stranyLeden 2013


Zapomnětlivý řidič

Krátce po poledni byli strážníci upozorněni na vozidlo, které stojí u nádraží ČD a má otevřené boční okénko. Strážníci zjistili, že majitelem je firma z okresu Šumperk. Po chvíli se podařilo zjistit telefon na majitele vozidla, který si vozidlo zabezpečil a hlídce i všímavému oznamovateli poděkoval.

31.1.2013


Amnestií nenapraven

Krátce po poledni byli strážníci přivoláni do prodejny PENNY. Zde byl personálem přistižen muž, který se pokusil odcizit drogistické zboží - 4 ks kosmetiky NIVEA v celkové hodnotě téměř 300,-Kč. Pachatelem byl zjištěn nedávno amnestovaný dvacetiletý bezdomovec, nyní bydlící na místní ubytovně. Tento dle svých slov odcizil věci, aby je mohl dále prodat. Nyní bude jeho přestupek řešit správní orgán.

28.1.2013


Stále krade

V 11.30 byl při krádeži v OD Marina přistižen muž. Personál přivolal strážníky, kteří mladíka okamžitě poznali, neboť patří mezi "stálé zákazníky" Městské policie. Jednalo se o dvacetiletého bezdomovce ze Stavěšic, který využívá pohostinnosti Kyjova a pohodlí místní ubytovny. Vzhledem k tomu, že se jeho krádeže opakují, byl tentokrát přestupek postoupen k dalšímu řešení správnímu orgánu.

25.1.2013


Z čekárny na záchytku

Krátce před 10 hodinou prováděli strážníci kontrolu autobusového nádraží. V čekárně byl nalezen spící muž. Jednalo se o místního třiašedesátiletého důchodce - bezdomovce z přesvědčení. Přestože pobírá starobní důchod, raději promění peníze za alkohol, než by si platil ubytování. I tentokrát byl velmi opilý. Strážníci jej probudili a požádali, aby opustil čekárnu. Byl však natolik opilý, že chůze nebyl schopen, proto jej strážníci převezli na vyšetření do nemocnice a odtud přímo na záchytku do Brna. Nyní jej kromě pokuty čeká i úhrada nákladů za převoz a umístění na záchytku.

22.1.2013


Páteční noc

Hned 2x za noc došlo k fyzickému napadení v CLUBU 596. K prvnímu došlo hned po půlnoci. Strážníkům stojícím před Clubem 596 oznámila dívka, že byla uvnitř napadena jinou dívkou. Útočnice měla poté napadnout i její kamarádku. Strážníci dívky zklidnili. Po předložení lékařské zprávy bude věc postoupena k dalšímu šetření správnímu orgánu.
Další napadení v Clubu 596 bylo nahlášeno asi 2 hodiny poté. Tentokrát došlo k potyčce mezi dvěma mladíky, kdy šestnáctiletý zaútočil na osmnáctiletého skleněnou lahví, kterou jej zranil na hlavě. Strážníci po zjištění svědků a podrobností k incidentu věc postoupí k dalšímu řešení správnímu orgánu.

19.1.2013


Krádež v Kauflandu

Krátce před 13 hodinou bylo strážníkům z prodejny Kaufland oznámeno, že při krádeži zboží byl přistižen muž. Jednalo se o šedesátiletého muže z Velkých Pavlovic, který se pokusil odcizit zboží v hodnotě 140,-Kč. Na místě mu byla uložena pokuta.

17.1.2013


Spletl si pedály

Ve 12 hodin se na služebnu dostavil řidič osobního vozidla a oznámil, že právě naboural do sloupu veřejného osvětlení. Údajně si splet brzdu s plynem. K poškození sloupu nedošlo, hůř dopadlo vozidlo, které mělo poškozenou celou přední masku. Strážníci pomohli řidiči sepsat záznam o nehodě.

17.1.2013


Opilá důchodkyně

Ve 20 hodin přijali strážníci oznámení, že na autobusovém nádraží se povaluje žena. Jednalo se o dvaašedesátiletou ženu z Kyjova. Tato má problém s alkoholem a i tentokrát velmi opilá. Neschopná chůze, komunikace i dechové zkoušky. Byla převezena na vyšetření do nemocnice a odtud na záchytku do Brna. Opilost ji tentokrát přijde draho, protože kromě pokuty ji čeká i úhrada nákladů za převoz a umístění na záchytku.

16.1.2013


Opilec za volantem

Krátce před 14 hodinou bylo strážníkům oznámeno, že na náměstí přijel ve vozidle Favorit řidič, který je zřejmě opilý. Kamerovým záznamem byl zachycen při odjezdu a následně byl na ulici Komenského zastaven. Věc si na místě převzala Policie ČR, která u viditelně podnapilého muže dechovou zkouškou naměřila téměř 3 promile alkoholu. Dále bylo zjištěno, že řidič má odejmutý řidičský průkaz a vozidlo, kterým jel, nemá platnou technickou kontrolu.

15.1.2013


Kolaps prodavačky

V 11 hodin byli strážníci přivoláni do obchodu na Masarykově náměstí, kde je podivně se chovající prodavačka. Na místě již byl lékař RZS, který ženu ošetřil a poté byla převezena do nemocnice. Strážníci na místě zabezpečili prodejnu uzamknutím. Posléze byl vyrozuměn manžel prodavačky, který si prodejnu převzal.

14.1.2013


Žízeň hasil vodkou

Ve 12 hodin bylo přijato oznámení z prodejny LIDL, že při krádeži zboží byl přistižen muž. Jednalo se o sedmadvacetiletého bezdomovce z Věteřova, který se pokusil odcizit láhev vodky. Vzhledem k tomu, že tento mladík v poslední době spáchal více krádeží, včetně vykradení charitní kasičky u vánočního stromu (STALO SE - 22.12.2012), byl k dalším úkonům předán Policii ČR.
Zřejmě je ovšem nepoučitelný a měl opravdu velkou žízeň, protože v 17 hodin kradl znovu. Tentokrát v prodejně PENNY, kde se pokusil odcizit hned 2 láhve vodky. Pro jistotu z každé z nich polovinu odpil ještě v prodejně! I tentokrát byl převezen na obvodní oddělení Policie ČR k dalšímu šetření.

10.1.2013


Největší bochník

V odpoledních hodinách se na Masarykově náměstí v Kyjově konala akce Pečení největšího bochníku chleba. Součástí bylo vystoupení cimbálové muziky Jury Petrů a Martina Hrbáče, Tetek z Kyjova a dalších hostů. Akce se zúčastnil i ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg. Na klidný a bezproblémový průběh akce dohlíželi strážníci.

6.1.2013


Dopravní nehoda

V 7 hodin došlo na ulici Komenského k dopravní nehodě. Osmnáctiletý řidič osobního vozidla na přechodu srazil třiaosmdesátiletou ženu. Tato byla převezena na ošetření do nemocnice. Po dobu šetření dopravní nehody strážníci odkláněli dopravu.

3.1.2013


Opilec v poledne

Krátce po poledni bylo strážníkům oznámeno, že na Masarykově náměstí leží opilý muž. Jednalo se o padesátiletého muže z Věteřova, který nyní bydlí na ubytovně. Hlídce se nepodařilo muže probrat, proto byl převezen na ošetření do nemocnice.

2.1.2013


Zloděj v Kauflandu

V 11.45 byli strážníci přivoláni do prodejny Kaufland, kde byl ostrahou přistižen při krádeži mladý muž. Tento se pokusil odcizit potraviny za více než 200,-Kč. Jedná se o mladíka, který nyní bydlí na místní ubytovně. Jelikož se nejedná o osobu Městské policii neznámou, bylo řešení jeho přestupku postoupeno správnímu orgánu.

2.1.2013


Napaden po oslavě

V 17.30 se na služebnu dostavili manželé z Brna a oznámili, že jejich syn byl dnes ráno na chatě v Koryčanech někým napaden. Nyní je hospitalizován s komplikovanou zlomeninou v nemocnici. Věc byla k dalšímu šetření postoupena Policii ČR.

1.1.2013


Vyspával po silvestru

V 7 hodin bylo strážníkům oznámeno, že na dětském hřišti na ulici Jurovského leží nějaký muž. Na místě byl zjištěn místní mladík. Hlídka jej probudila a poté mládenec do růžova vyspaný odešel domů.

1.1.2013

na začátek strany


NAVRCHOLU.cz

Obsah strany:

Prosinec 2013

Listopad 2013

Říjen 2013

Září 2013

Srpen 2013

Červenec 2013

Červen 2013

Květen 2013

Duben 2013

Březen 2013

Únor 2013

Leden 2013

Městská policie Kyjov
Město Kyjov
O nás Prevence Doprava Psi Kontakty Fotogalerie Ztráty a nálezy Stalo se Aktuálně
2013         2014         2015         2016         2017        

Stránky Městské policie Kyjov. Aktuální informace budou uváděny v sekci aktuálně. Správce Roman